NASA paziņo ka uz Marsa iespējams pastāvējusi dzīvība

Šodien 12.martā preses konferencē NASA (ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde) oficiāli paziņoja, ka atrasti pierādījumi, ka agrāk uz Marsa ir bijuši dzīvībai piemēroti apstākļi. Tos esot atradis Marsa izpētes robots “Curiosity”.

Tomēr ņemot vērā vairākas dīvainības un sakritības, kā arī to ka ASV valdība, aiz kuras stāv sponsori “resnie runči”, ar atklātību “neslimo”, patiesi atklājumi varētu būt daudz interesantāki. 🙄

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

2012 gada novembra beigās pasauli pāršalca vēsts, ka Marsa izpētes robots “Curiosity” atklājis kaut ko pārsteidzošu. Misijas zinātniskais vadītājs Džons Grotcingers izpļāva: «Analīzes uzrādīja kaut ko apbrīnojamu. Šie dati var nonākt vēstures grāmatās».  Bet pēc laika klusi tika paziņots par kaut kādiem ne tik svarīgiem organiskajiem savienojumiem un tad informācijas plūsma par “Curiosity” ikdienas atradumiem un darbību pēkšņi aprāvās. (Skat. Ko patiesībā atklāja Curiosity?).

Paralēli, entuziasti “Curiosity” uzņemtajās fotogrāfijās uz Marsa regulāri sazīmēja visādus mīklainus objektus. Fotogrāfiju autentiskums gan lai paliek uz šo “censoņu” sirdsapziņas.

Pēc kaut kāda laika informācijas plūsma par “Curiosity” ikdienas gaitām daļēji atjaunojās. Sakritības pēc vai nē, “Curiosity” galvenais dators pēkšņi “sabojājas” pēc urbuma veikšanas. Skat. “Curiosity” pēc urbuma Marsa iezī atslēdzas “smadzenes” un tad atkal Saule patraucēja Kamēr Saule plosās “Curiosity” noliek čučēt.

Bet kamēr NASA stāstīja “pasaciņas”,  pagājušajā nedēļā Krievijas zinātnieki paziņoja, ka atklājuši dzīvību vietā, kur tai nevajadzētu būt – Atklāta jauna dzīvības forma 3,7 km zem Antarktīdas ledāja.

Izskatās ka NASA sapratusi, ka vairs nav jēgas slēpt “sveci zem pūra” un apstiprinājumu no NASA, tam ka uz Marsa tiešām pastāvējusi vai arī vel pastāv primitīva dzīvības forma, varam gaidīt pēc mēneša vai trijiem.

Kamēr te ņēmos TVNETs jau paspējis “jaunumu” iztulkot… 🙂

«Šīs misijas pamatjautājums ir – vai uz Marsa varētu būt bijusi dzīvībai piemērota vide,» skaidroja NASA Marsa izpētes programmas vadošais zinātnieks Maikls Meiers. «Pašreizējā informācija liecina, ka atbilde uz šo jautājumu ir apstiprinoša.»

Marsa izpētes robots uz Marsa ieguvis minerālus, kuru sastāvā ir dzīvības pastāvēšanai nepieciešamie elementi – ūdeņradis, ogleklis un skābeklis. Paraugi iegūti no nogulumiežiem.

Izpētot uz Marsa iegūtos datus, pētnieki noskaidrojuši, ka iežu veidošanās procesā bijis iesaistīts ūdens ar salīdzinoši neitrālu pH līmeni. «Mēs esam atklājuši apdzīvojamu vidi, kas ir tik labvēlīga dzīvībai, ka ir ļoti liela iespējamība – ja mēs būtu bijuši tur un tur būtu šāds ūdens, mēs to varētu dzert,» skaidroja projektā iesaistītais zinātnieks Džons Grocingers.

Studying Habitability in Ancient Martian Environments

«Curiosity», kas oficiāli tiek dēvēts par Marsa Zinātnisko laboratoriju (MZL), ir aprīkots ar videokamerām un sarežģītu mehānisko instrumentāriju Sarkanās planētas iežu paraugu analīzei, un tas izmaksājis 2,5 miljardus dolāru, kas ir vislielākā summa, kāda līdz šim atvēlēta līdzīgu iekārtu būvei.

MZL pēta Geila krāteri, kas atrodas nedaudz uz dienvidiem no Marsa ekvatora. Plānotajā izpētes apvidū ir dažāds iežu sastāvs, bet nevienmērīgais reljefs ļaus iegūt paraugus dažādos augstumos.

Location of John Klein Drill Site

Informācijas avoti: TVNETSpace.com

2 Responses to NASA paziņo ka uz Marsa iespējams pastāvējusi dzīvība

  1. Luīze says:

    Ka tik tas Marsa izpētes robots nebūs nejauši iebraucis kādam snaudošam citplanētietim rīta kafijā un dabujis pa aci 😉
    tāpēc arī izgāja no ierindas galvenais dators 🙂

  2. Anonīms says:

    Pizgec… 😀

%d bloggers like this: