“Curiosity” pēc urbuma Marsa iezī atslēdzas “smadzenes”

Imagine the panic that would have descended on planet Earth if NASA beamed this around the worldNASA spiesta apturēt 2,5 miljardus ASV dolāru vērto zinātnisko programmu ar «Curiosity» izmantošanu, jo galvenais kosmiskā aparāta dators pārstāja reaģēt uz komandām.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Problēma atklāta brīdī, kad robots nesekmīgi mēģināja nosūtīt uz zemi jaunākos novērojumu datus, kā arī nespēja pārslēgties “miega” režīmā, atbilstoši sastādītajam plānam. Pētot iespējamos problēmas iemeslus, NASA inženieri atklāja, ka Curiosity galvenā datora Flash atmiņā esošie dati nav korekti nolasāmi.

Incidents uz Marsa notika jau ceturtdien, taču līdz sestdienas vakaram zinātnieku centieni kļūmi novērst izrādījušies neveiksmīgi. Pašlaik robots pārslēgts “drošajā režīmā” – tā “izdzīvošanas” pamatfunkciju nodrošināšanu pārņēmis tā rezerves dators.

Pilnai diagnostikai būšot nepieciešama apmēram nedēļa. Tiek pieļauta varbūtība, ka atmiņas moduli lidojuma laikā ir daļēji sabojājusi radiācija.

Pašlaik plānots rast šai problēmai programmatūras līmeņa risinājumu, taču ja tas neizdosies, pastāv iespēja turpmāko Curiosity darbu veikt izmantojot šī robota rezerves datoru.

«Curiosity» februārī izdarīja pirmo urbumu Marsa iezī, paņemot paraugus analīzēm, kuras tagad nebūs iespējams veikt līdz aparāta darbības atjaunošanai.

«Curiosity» veica urbšanas darbus uz Marsa vietā, ko NASA zinātnieki iesaukuši par «Leiputriju», jo tajā atrodas daudzi plakanas formas akmeņi ar mīklainu dzīslojumu, kas pēc zinātnieku domām varētu izskaidrot ūdens klātbūtni uz Sarkanās planētas.

NASA uzskata, ka šis būs visnozīmīgākais «Curiosity» veikums kopš tā klātbūtnes uz Marsa kopš pagājušā gada augusta.

Viss kā parasti, problēmas parādās pašā interesantākajā vietā… 🙄

Apollo, Boot.lv, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: