Starptautiskās kosmosa stacijas HD webkameras un atrašanās vieta
*Sakarā ar lielu datu apjomu, lapas ielāde var ieilgt
Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) HD webkameras
Pašreizējā SKS atrašanās vieta
*Alternatīvās saites:
SKS pašreizējā atrašanā vieta – Real time satellite tracking
SKS redzamības debesīs prognozes – 10 day predictions for ISS (ZARYA)
Tiešsaistes attēls ir redzams kad SKS ir sakari ar Zemes uztveršanas stacijām
Starptautiskā kosmosa stacija jeb SKS ir orbitālās stacijas starptautisks projekts, kurā piedalās piecas kosmiskās aģentūras no ASV (NASA), Kanādas (CSA), Krievijas (Roskosmos), Eiropas (ESA) un Japānas (JAXA).
SKS pēc Discovery (STS-133) atvienošanās 2011. gada 11. martā
SKS atrodas zemā Zemes orbītā aptuveni 360 km augstumā virs jūras līmeņa ar slīpumu ~ 51,6°, apriņķojot planētu apmēram 92 minūtēs. Stacija pastāvīgi zaudē augstumu termosfērā esošo retināto daļiņu berzes dēļ, tādēļ periodiski jāiedarbina pašas stacijas vai tai pievienoto kosmosa kuģu raķešdzinēji, lai paaugstinātu orbītu.
Stacijas pirmais elements orbīta tika palaists 1998. gadā. Pirmā pastāvīgā apkalpe stacijā ieradās 2000. gada 2. novembrī. Pašlaik SKS ilglaicīgi var uzturēties sešu cilvēku apkalpes. Sākotnēji apkalpe bija trīs cilveku sastāvā, bet sakarā ar ASV kosmoplāna Columbia katastrofu no 2003. līdz 2006. gadam apkalpes bija samazinātas līdz diviem cilvēkiem. No 2009. gada pastāvīgās apkalpes lielums ir paplašināts līdz 6 cilvēkiem. Īslaicīgās ekspedīcijās staciju apmeklē pilotējamie kosmosa kuģi Space Shuttle un Sojuz-TMA.