Zinātnieki brīdina, ka tuvojas sestā masveida izmiršana (Video)

Šī lapa vairs nav pieejama.
Dažādu zīdītāju sugu pakāpeniska izzušana var nozīmēt to, ka strauji tuvojas Zemes vēsturē pēc kārtas sestā masveida izmiršana, kas mūs var piemeklēt pēc 3-22 gadu simteņiem, vēstī ārvalstu plašsaziņas līdzekļi. Zinātnieki gan atzīmē, ka situāciju vēl esot iespējams vērst par labu.
Šī lapa vairs nav pieejama.

Pirmās izmiršanas laikā pirms 440 miljoniem gadu tika iznīcināti 86 procenti sugu. Savukārt 251 miljonu gadu atpakaļ Lielās izmiršanas laikā no zemes virsas pazuda vairāk nekā 95 procenti no visām dzīvajām būtnēm, kas apdzīvoja planētu. Salīdzinoši nesenāka sugu izmiršana notika pirms 65,5 miljoniem gadu, kad izzuda dinozauri kopā ar sesto daļu visu dzīvnieku sugu.

Zinātnieks Entonijs Barnoskis norāda, ka ņemot par piemēru zīdītājus, kuriem izmiršanas risks nākamajās trīs paaudzēs nav mazāks par  50%, un pieņemot, ka viņi visi pazudīs tuvāko 1000 gadu laikā, tas vien jau norāda, ka tuvojamies masveida izmiršanai. Zinātnieki gan uzskata, ka vēl nav sasniegts «kritiskais punkts», un vēl iespējams zīdītājus glābt.

Iepriekš tika izskanējusi informācija, ka Zeme jau šobrīd  piedzīvo sesto izmiršanu, ko izraisījušas dažādas slimības un cilvēku saimnieciskā darbība. Īpaša riska zona ir Dienvidu puslode. Par pirmajiem izmiršanas sākumpunktiem var kļūt Austrālija, Jaunzēlande un Klusā okeāna salas.

Tajā pat laikā Čikāgas universitātes zinātnieki žurnālā «Proceedings of the National Academy of Sciences» paziņojuši, ka masveida zivju izzušana pirms 360 miljoniem gadu devusi iespēju attīstīties mugurkaulniekiem, un rezultātā – cilvēkiem. Pēc Starptautiskās Dabas aizsardzības savienības datiem 48% no visiem uz Zemes mītošajiem primātiem draud izzušana. Bez tam, ANO nesen vēl 21 sugu iekļāva to sarakstā, kas atrodas uz izmiršanas robežas.

Nesen tika ziņots, ka pasaulē masveidā izmirst bites. Tāpat ziņots, ka daudzviet pasaulē neizskaidrojamu iemeslu dēļ mirst putni.

Toties ir atklāta medūzu suga kura ir praktiski nemirstīga…

Šī lapa vairs nav pieejama.

Ziņu avots: Apollo, Канал ПИК, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: