“Event 2019” 3.daļa “Meklējiet sievieti!”

Bērnībā gribēju kļūt par rakstnieku un rakstīt grāmatas par fantastiku, vēlāk kļūt par zinātnieku, bet diemžēl ne rakstnieks, ne arī zinātnieks no manis nekāds nesanāca. Tādēļ rakstu bez īpašas pareizrakstības un zinātnes. Akcents tiek likts vairāk vairāk uz sakritībām un plikiem faktiem. Vairāk informāciju var iegūt spiežot uz saitēm. Uz attēliem var klikšķināt, tad viņi atveras blakus lapā lielāki un skatāmāki. Tāpat arī saites, atveras blakus lapā.

Paši Izdariet vai neizdariet secinājumus! Interneta meklētājs un tulkotājs Jums palīgos…

Tikai nieka 12 km attālumā (14 km ar mašīnu) no Uhaņas jūras velšu tirdziņa, kur oficiāli 2019.gada decembra sākumā pirmo reizi tika fiksēts COVID-19, atrodas Uhaņas virusoloģijas institūts.

Oficiāli tur atrados arī 4 līmeņa drošības laboratorija (China’s first biosafety level 4 (BSL–4) laboratory), kurā pēta bīstamus vīrusus, bet daudz dzirdēts, ka ar drošība šajā laboratorijā knapi uz 3 līmeni izvelkot.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Ar ko tad šī iestāde nodarbojas un ko pēta?

Pašu ķīniešu publicētā rakstā krievu valodā, 2018.gada maijā, varam atrast, ka viens no pētniecības virzieniem ir sikspārņu pārnēsātie vīrusi un sikspārņu imūnie mehānismi. Skat. Группа молодых исследователей из Уханьского института вирусологии АНК

Pagājušā gada decembrī, virusoloģijas institūtā pēkšņi atbrīvojās divas vakances, nu vismaz tās bija pieejamas uz 24.12.2019. Internetā klīda ziņas, ka ar jauno koronavīrusu saslimusi un kļuvusi par “nulles pacientu” vismaz viena institūta maģistre. Bet tās jau droši vien baumas… 😉

Bet ja tomēr ir doktorantūras izglītība zooloģijā vai ekoloģijā un papildus virusoloģijā vai mikrobioloģijā bija iespēja iegūt darbu Shi Zhengli pētījumu grupā. Pētījumu virziens: “Sikspārņu migrācija un vīrusu pārnešanas ekoloģiskie pētījumu” vai arī “Starpsugu inficēšanās ar sikspārņu vīrusiem un to patogenitāte”.  Izklausās interesanti un maksā labi, bet ir nosacījums, ka jābūt labai veselībai.

Skat. saiti 武汉病毒所石正丽学科组博士后招聘启事


Kas tad tāda šī Shi Zhengli?

Upsss… Izrādās viena no pasaulē zinošākajām zinātniecēm sikspārņu pārnēsāto vīrusu jomā. Ķīnā viņu sauc pat par “Bat Woman”. Dažādās publikācijās un valodās uzvārdam un vārdam dažāda rakstība –  Shi Zhengli; Shi Zheng-Li; Zhengli Shi; 石正丽 vai 石正麗.

Ko tik viņa nav darījusi un atklājusi. Saraksts sanāks visai garš (skat. Zhengli SHI). Var Vikipēdiju palasīt, bet tur diemžēl nebūs visa informācija – Shi Zhengli

COVID-19 pandēmijā sākumā, 30.12.2019, viņa bija starp pirmajiem zinātniekiem, kuri identificēja un noteica šī koronavīrusa genomu (Vīrusa ID: EPI_ISL_402124). Bet kā izrādās, 2013.gadā, viņa arī piedalījās COVID-19 vistuvākā radinieka atklāšanā. COVID-19 un sikspārņu pārnēsātā vīrusu RaTG13/2013 jeb BatCoVRaTG13 (Vīrusa ID: EPI_ISL_402131) sakritība ir 96%.

Skat. attēlu pa kreisi un zemāk vai saiti (tur var lejuplādēt visu PDF failu) – https://www.nature.com/articles/s41586-020-2169-0

Ja parakājas internetā var atrast vel interesantākus faktus par šo zinātnieci.

Jau rakstīju, ka 2014 gadā ASV, zinātnieki spēlējās ar SARS un nekaitīgu sikspārņa pārnēsātu vīrusu SHC014-CoV (RsSHC014), radot cilvēkam bīstamu himeru. Skat.“Event 2019” 2.daļa “Militārā slava un miers visā pasaulē”

Zhengli-Li Shi vārds izrādās arī figurē šajā pētījumā un atrodams Nature saita 2015.gada publikācijāA SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence

Ne jau man vienam likās dīvainas šīs sakritības. Šo pašu teoriju no cita autora, var arī izlasīt plašāk ar “krāšņākiem epitetiem” krievu valodā (tiem kas saprot ;)) – Дебилы, блеать 😁

Protams, ka saistība ar 2014.gadā mākslīgi radīto vīrusu un COVID-19 šķiet ka nav, jo tie esot dažādi vīrusi. Kad projektu slēdza “jaunizcepto” vīrusu “burciņā” uz Ķīnas Uhaņu viņai protams neļāva vest, bet fakts par sevi interesants.

Tas gan nenozīmē, ka Ķīna nemēģināja to darīt. Piemēram, pagājušā gada vasarā, saistībā ar spiegošanas skandālu, parādās arī Uhaņas virusoloģijas institūta vārds. Ķīniešu izcelsmes zinātnieki Kanādā, no Vinipegas Nacionālās mikrobioloģijas laboratorijas, mēģināja nosūtīt uz Ķīnu virulentus Ebolas un Nipah vīrusus. Vairāk var lasīt: China and Viruses: The Case of Dr. Xiangguo Qiu.

Shi Zhengli vārds, 2019.gada janvāra sākumā, parādās vel vienā svarīgā atklājumā. Shi un Co atrod ebolai līdzīgu vīrusu. Skat. Ebola-like virus found in Chinese bats. Šo augļu sikspārņu pārnēsāto vīrusu nosauca par Mengla vīrusu, jo to atklāja Juņnaņas provinces Menglas apgabalā.

Intereses pēc paskatījos, no kurienes nācis COVID-19 tuvākais radinieks  BatCoVRaTG13. Izrādās, ka no tās pašas provinces. Tikai ap 200 km no Menglas apgabala  Pueras pilsētā (Pu’er City) atrasts arī COVID-19 radinieks, bet tas ir vairāk, kā 1600 km no Uhaņas. Laikam “sakritības” pēc tieši pa vidu “atradnēm” atrodas ļoti ērta lidosta.

No malas raugoties izskatās, ka Shi Zhengli atlidoja apraudzīt savu “veco draudziņu” BatCoVRaTG13. Savāca jaunus “mutējušos” vai nemutējušos vīrusu paraudziņus un blakus miestā atrada vel bonusu – Mengla vīrusu. Vai arī otrādi…

Bet varbūt tikai kārtējā sakritība…

Mediji raksta, ka pasaulē atpazīstami zinātnieki konstatējuši, ka COVID-19 vīruss ir dabiskas izcelsmes, jo nav atrastas mākslīgas iejaukšanās pēdas. Nevaru ne apstiprināt, ne noliegt, jo neesmu eksperts, tikai neizdevies biologs un “zinātnieku draugs”. Bet pastāv taču arī citas metodes, kā organismiem piešķirt vēlamas iedzimstošas īpašības.

Shi Zhengli joprojām COVID-19 spītīgi sauc par HCov-19 (Human coronavirus 2019) un kā “dižā humāniste” saka: “2019新型冠状病毒是大自然给人类不文明生活习惯的惩罚!”

Mācaties ķīniešu valodu vai .https://translate.google.lv/ Jums palīgos, jo tie nav labas veselības vēlējumi.

Šajā gadā, Uhaņas Viroloģijas institūts un ar to saistītā Shi Zhengli parādās vel vienā afērā, kad tie centās patentēt farmaceitiskās firmas Gilead pretvīrusu preparātu Remdesiviru skat. Wuhan Institute of Virology (China) Sought to Patent Gilead’s Remdesivir.

Man gan radās priekšstats, ka farmācijas gigants Gilead arī nav “labais tēls pasaules mitoloģijā”. Sevi gan viņi pozicionē, kā otrus lielākos filantropus, pēc “Bill & Melinda Gates Foundation” skat. Gilead Recognized as Top Corporate Philanthropist in Funders Concerned About AIDS Report

Bet par to varbūt citreiz, bet ja ir vēlēšanās par Bilu drusku var palasīt stāsta 1. daļā – “Event 2019” 1.daļa “Mēs neesam gatavi!”

Secinājumus par to visu neizdarīšu, ka nesanāk fantastikas romāns… 😉

P.S.1 13.04.2020 Šķiet, ka daļa Ķīnas sociālo mediju un pat valsts valdība ir sākusi saskaņotu kampaņu, lai apšaubītu vīrusa izcelsmi. Ķīnas amatpersonas un valsts plašsaziņas līdzekļi atkārtoti uzsver, ka nav izdarīts secinājums par precīzu vīrusa izcelsmi. Koronavīrusa izcelsme Ķīnā ir kļuvusi par politiski jutīgu tēmu un valdība cenšas kontrolēt saistītos zinātniskos pētījumus, lai atklājumi neapšaubītu tās pašas stāstījumu par vīrusa izcelsmi un valdības reakciju uz krīzi. Skat. Beijing tightens grip over coronavirus research, amid US-China row on virus origin vai arī Китай ужесточил контроль за исследованиями о происхождении коронавируса

P.S.2 14.04.2020 Izskatās, ka stāsta varone Shi Zhengli arī nokļuvusi zem politiskās kontroles – skat. Расшифровавшая ген коронавируса китаянка попала под прессинг властей

P.S.3 15.04.2020 Beidzot arī amerikāņi “pamodās” un sāka meklēt vainīgos skat. В США знали о проблемах безопасности в лаборатории Уханя, изучающей коронавирусы летучих мышей Bet jau daudzi citi iepriekš rakstīja, ka drošības sistēma Uhaņas virusoloģijas institūta laboratorijās bija diezgan apšaubāma.

4 Responses to “Event 2019” 3.daļa “Meklējiet sievieti!”

  1. GB says:

    Vel viens interesants teksts: https://www.business-gazeta.ru/article/463926

  2. Anonīms says:

    Taa saite neveras valaa.Pameginashu citadi:sergey pereslegin Pandemija….business-gazeta.ru /article/

  3. GB says:

    Taa saite neveras. Ierakstishu savadak: sergey pereslegin.Pandemija… business-gazeta.ru Visu labu..

%d bloggers like this: