“Event 2019” 4.daļa “Melu teorija”

Pirms deviņiem mēnešiem biju paredzējis publicēt vel vienu rakstu, sērijā “Event 2019” par Covid-19 epidēmijas “nulles pacientiem”, bet likās, ka visiem jau “dziļi pofig” un tad tas arī palika melnraksta stadijā…

Pa šo laiku ir uzkrājies daudz jaunas informācijas. Pietiktu gandrīz grāmatai. Grūti šo visu apjomu ir “sagremot” un “salikt pa plauktiņiem, vel jo vairāk ņemot vērā, ka rakstītājs no manis ne visai. Bet varbūt tomēr kādu tā ieinteresēs. Drusku gan atkārtošos no iepriekšēja raksta, bet kā saka “Atkārtošana ir zināšanu māte”. )))

No Covid-19 epidēmijas sākuma jau pagājis vairāk nekā gads, bet tā arī nav tapis skaidrs, no kura “cauruma” tas vīruss izlīdis.

Parādās arvien vairāk dezinformācijas un viltus ziņas par Covid-19 izcelsmes vietu, kuras izplata ieinteresētās valstis un pavairo lietderīgie “covidioti”.  Arī Latvijas mēdiju iemīļotā mantra: “pētnieki uzskata, ka visticamāk vīruss ir cēlies no sikspārņiem, kurus pārdeva Uhaņas dzīvnieku tirgos” principā ir viltus ziņa. Nav neviena fakta vai pierādījuma, ka tā tas būtu noticis. To pat kā “apšaubāmu pieņēmumu“, šā gada 8 janvārī nosaukusi “bēdīgi slavenā” Ķīnas virusoloģe Shi Zhengli (Informācijas avots). Kaut gan pirms gada, tieši viņa, radīja šo hipotēzi. Pēc tam piepina klāt vel nevainīgus pangolīnus, utt. Galvenais lai uz viņu pašu ar “pirkstu nerāda”. Lielākā daļa mediju un zinātnieku uz tās uzķērās un sāka “sludināt” kā reālāko patiesību. Tagad ķīniešu komunisti propagandē, ka pie vīrusa izcelsmes ir vainīgas saldētas zivis no Eiropas un Nīderlandes ūdeles. )))

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Šobrīd gan šķiet dīvaini, kā lielākā daļa (ieskaitot arī mani) uz šīs puspatiesības uzķērās. Laikam problēma psiholoģijā un stereotipos – sikspārņi pārnēsā vīrusus, sikspārņus pārdos ķīniešu tirgos un ķīnieši ēd sikspārņus. Principā viss tā varēja notikt, bet parādiet man tos sikspārņus no Uhaņas jūras velšu tirgus (Huanan Seafood Market). Un te sākas pretrunas.

Pirmkārt: Nav neviena video vai foto, kurā būtu redzams sikspārnis no Uhaņas jūras velšu tirgus. YouTube ir pilna ar fake video, kuri patiesībā ir uzņemti Malaizijas tirgos. Tāpat neesmu redzējis nevienu dokumentētu materiālu, cik daudz dzīvnieku šajā tirgū konfiscēti un kādi vīrusi tiem atrasti.

Otrkārt: Uz doto brīdi radnieciski SARS-CoV-2 vīrusi ir atklāti tikai Ķīnā – RaTG13 (96.2% sakritība) un RmYN02 (2019 gadā atklātais, jauns sikspārņu vīruss ar 93.3% sakritību). Abi konstatēti pakavdeguņu dzimtas (Rhinolophidae) sikspārņiem (Skat. attēlu augstāk). Attiecīgi RaTG13 konstatēts Rhinolophus affinis sugas sikspārņiem, bet RmYN02 konstatēts Rhinolophus malayanusHipposideros larvatus un Rhinolophus stheno sugu sikspārņiem. Pieaugušu indivīdu svars dažādās sugās 6.7 g, 7.9 g, 14 g un maksimāli 20 g. Cik grami tur ir reālas gaļas?  Salīdzinoši pieaugušas mājas peles svars ir 19 g. Labu apetīti! ))) Bet nejaukt šīs sugas ar augļu sikspārņiem, kuru svars var sasniegt līdz pat 1.45 kg.

Lūk arī SARS-CoV un SARS-Cov-2 radniecisko vīrusu buķete, no kuriem lielākā daļa nāk no Ķīnas.

Treškārt: Patient zero. Oficiāli tā ir 57 gadus veca garneļu pārdevēja Wei Guixian no Uhaņas jūras velšu tirgus, kurai 2019 gada 10 decembrī parādījās slimības simptomi. Attiecīgi viņa varēja būt inficējusies ap 1.decembri. Izanalizējot detaļas par pirmo 41 pacienta hospitalizāciju, zinātnieki atklāja, ka 13 no viņiem nebija nekādas saistības ar zivju tirgu. Viņi pieļāva ka sākotnējā inficēšanās varēja notikt jau novembrī, ārpus Uhaņas jūras velšu tirgus. Cits zinātnieks, kurš pētīja Covid-19 genoma izmaiņas, nonāca pie secinājuma, ka sākotnējā inficēšanās notikusi aptuveni ap 1.oktobri.

Tātad jāmeklē cits “Nulles pacients”. Varbūt jāmeklē Uhaņas Virusoloģijas institūtā???

Lai gūtu priekšstatu, ar ko mums darīšana, ir jāsaprot , ka visas šīs “sāgas” centrālā persona ir Shi Zhengli (Skat. attēlā zemāk).  Lieciniece vai aizdomās turamā?

Shi Zhengli ir fanātiska virusoloģe, kuru Ķīnā sauc par “BatWomen”. Kopš SARS epidēmijas 2002-2003 gadā viņa aktīvi iesaistījusies tā izcelsmes avota atklāšanā.  Viņas dzīvesstāstu var atrast kaut vai Vikipēdijā, bet atpazīstamību viņa ieguva 2005 gadā, kad kopā ar kolēģi atklāja, ka SARS vīruss ir cēlies no sikspārņiem. 2013 gadā viņa atklāj COVID-19 vistuvāko radinieku – sikspārņa vīrusu RaTG13. 2014 gadā piedalās morāli apšaubāmos SARS vīrusa-himēras radīšanas eksperimentos (SARS-CoV + SHC014-CoV = SHC014-MA15). 2019 gada 30 decembrī, viņa bija pirmā no zinātniekiem, kas noteica un identificēja Covid-19 vīrusa genomu. Utt. Un diezin vai pasaulē atradīsies otrs cilvēks, kurš ir tik daudz pētījis sikspārņus un tik daudz zina par SARS-CoV un SARS-CoV-2 tipa vīrusiem.

Shi Zhengli ir cieši saistīta ar Uhaņas Virusoloģijas institūtu (Wuhan Institute of Virology – WIV), kur viņa 1990 gadā ir ieguvusi maģistra grādu un kurā no 2004 gada pēta sikspārņu pārnēsātos vīrusus. WIV atrodas aptuveni 1600 km attālumā no kalnainās Juņnaņas provinces, kurā tika atrasta SARS izcelsmes vieta un tuvākie Covid-19 radinieki RaTG13 un RmYN02.

Pirms trim gadiem kādā intervijā Shi Zhengli izteicās, ka ir palicis neatrisināts jautājums: “Kā Juņnaņas sikspārņu vīruss (SARS) izplatījās uz dzīvniekiem un cilvēkiem tālajā Guandunā?” (Informācijas avots, ķīniešu valodā).  2002 gadā Guandunas provinces pilsētā Fošaņas pilsētā sākās SARS epidēmija. Fošaņa atrodas aptuveni 1200 km no Juņnaņas sikspārņu alām.

Toties Covid-19 epidēmijas epicentrs  – Uhaņas jūras velšu tirgus (Huanan Seafood Market) atrodas vien nieka 12 km attālumā no WIV, kurā glabājas visa buķete Juņnaņas sikspārņu koronovīrusu un ar tiem tiek veikti apšaubāmi eksperimenti.

Sakritība vai Visuma ironija? Izskaidrojiet man muļķim…

Pagājušajā nedēļā ķīnieši beidzot Uhaņā ielaida Pasaules Veselības organizācijas (PVO) tā saucamo “ekspertu”  komandu no desmit dažādu valstu zinātniekiem, lai atrastu no kurienes Covid-19 radies. Bet arī šeit lien ārā “āža kāja”. Viens no redzamākajiem tās dalībniekiem – britu zoologs Peter Daszak, ir aktīvs “tirgus epidēmijas” teorijas sludinātājs un kā izrādās Shi Zhengli sens draugs un WIV sadarbības partneris (Skat, informācijas avots).

Un ko tādi “eksperti” pasaulei atklās?

Vel ir daudz neatbildētu jautājumu: Kāds vīruss 2012 gadā izraisīja Mojiangas vara raktuvju kalnraču nāvi? Kā notika vīrusa-himēras radīšana? Kur pazudusi WIV maģistre Huang YanLing? No kurienes pēkšņi uzradās vīruss RmYN02? Utt. 

Diemžēl ķīniešu komunistu sniegtās informācijas patiesība ir stipri apšaubāma…

 

P.S. 08.02.2021 Kā jau varēja prognozēt: Skat.  PVO eksperti misijā Ķīnā neatklāj Covid-19 avotu

“Ekspertu grupa Uhaņas jūras velšu tirgū, kur pirms gada tika konstatēti daudzi no pirmajiem inficēšanās perēkļiem, pavadīja tikai stundu. Savukārt vairākas dienas eksperti pavadīja viesnīcā, pieņemot Ķīnas amatpersonas, un viesnīcu pat nepametot.

Ne… Nopietnāka izpēte veikta Uhaņas virusoloģijas institūtā, kur eksperti pavadīja teju četras stundas un tikās ar Ķīnas zinātniekiem, arī ar vienu no vadošajiem sikspārņu koronavīrusu ekspertiem un Uhaņas laboratorijas direktora vietnieku Ši Džeņli (Shi Zhenhli, skat. augstāk)

No “Dienas” ziņu komentāriem: “Labākais veids kā iegūt objektīvu informāciju par Ķīnas lomu pandēmijas izraisīšanā noteikti ir stundām ilgas sarunas viesnīcas numurā ar komunistiskā režīma pretizlūkošanas dienesta darbiniekiem!”   )))

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: