“Event 2019” 1.daļa “Mēs neesam gatavi!”

 Varētu daudz un dikti par visu ko rakstīt, bet diemžēl blogeris-skribelis no manis kā kosmonauts. Iekšā “kosmoss”, bet uz papīra piecus vārdus kopā nevaru salikt. Tādēļ arī pirms gadiem pieciem metu mieru šim “Citāda Pasaule” projektam. Bet tagad, kad savā “pirmspensijas vecumā” klusi sēžu “savā stūrī”, baudu savu mietpilsonisko dzīvi un nevienu netraucēju, kaut kādu COVID-19 tiešām negaidīju…

Pēdējo gadu jau bija sajūta, ka planēta nonākusi līdz kaut kādai pārmaiņu robežai – karstuma rekordi, Austrālijas ugunsgrēki, Latvija bez ziemas, utt. Šķita, ka pasaule atrodas, iespējams cilvēku radītu, krasu klimata pārmaiņu priekšā. Kaut kādu Eiropas zaļo kursu “uz papīra” mēģināja uzsākt Eiropas Savienība, bet pārējiem pasaulē vispār bija “dziļi pofig”.

Bet stāsts jau nav par to, bet par brīdinājumiem, sakritībām, dīvainībām, iespējams zīmēm.

Tūlīt visa pasaule sēdēs uz karantīnas un ne jau mēnesi, bet iespējams gadu, vai pat ilgāk! Nestrādās rūpnīcas, nebrauks mašīnas – samazināsies izmeši, uzlabosies gaisa un ūdens kvalitāte.

Vai kāds tajā nejūt ironiju?

Neesmu reliģiozs, bet varbūt tomēr “Kāds no augšas” dod mums mājienu ar “slotas kātu” – “Apstājieties!”

Virs Ķīnas pazeminās slāpekļa dioksīda daudzums gaisā. 2020 gada janvāris-februāris @ NASA Earth Observatory

Epidēmija Ķīnā. Virs Ķīnas pazeminās slāpekļa dioksīda daudzums gaisā. 2020 gada janvāris-februāris @ NASA Earth Observatory

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Nedaudz vēstures: Pirmā pasaules kara laikā, ap 1918 gadu, pasauli pārņēma pirmā globālā pandēmija, tā saucamā “Spāņu gripa”. Nomira pārsvarā gados jauni cilvēki, ar labu imunitāti. Līdz 1920. gadam tā Amerikā, Eirāzijā, Āfrikā un Okeānijā nogalināja aptuveni 50-100 miljonus cilvēku. Precīzu datu nav. Upuru skaita ziņā gripa izrādījās nāvējošāka nekā 1. pasaules karš.

Tāpat nav neapgāžamu pierādījumu par vīrusa izcelsmi. Vieni stāsta ka vīruss nāk no ASV, citi ka no Ķīnas un ASV to ieveduši ķīniešu strādnieki. Vai Jums nešķiet, ka esat šo aso strīdu jau tikko dzirdējuši vai lasījuši komentāros par īsteno COVID-19 izcelsmes valsti?

Cik dīvaini parādījies, tik dīvaini vīruss arī pazuda. Tikai 1997 gadā ASV izdevās iegūt vīrusa paraugu no 2018 gadā ledājos iesalušas vietējās Aļaskas iedzīvotājas.

Atgriežamies mūsdienās:  Ir viens cilvēks, kurš pasauli par līdzīgu potenciālu pandēmiju brīdināja jau 2015 gadā un varētu sniegt daudz atbildes. Piemēram, kas ir viņa informācijas avots – kāds tur “augšā” vai kāds “dzelzs kastē”. Bet diezin vai viņš tos darīs… Tas ir viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem, Amerikas Savienoto Valstu uzņēmējs, filantrops, investors, programmētājs, Microsoft līdzdibinātājs Bils Geitss

Lai arī kāds cilvēks viņš būtu labs vai slikts, man nav viedokļa par viņu, ir tikai viņa brīdinājums pasaulei, par pamatu ņemot 1918.gada “Spāņu gripas” epidēmiju.

Nākamais uzliesmojums? Mēs neesam gatavi | Bils Geitss

…bet šim brīdinājumam ir arī turpinājums!

Pirms pieciem mēnešiem, 2019.gada 18.oktobrī, ASV Ņujorkā tiek izspēlēts globālais pandēmijas scenārijs, skat. “Event 201”. Piedalās ārsti, zinātnieki, utt., skat. Players. Izspēlētā pandēmija sākas Brazīlijā, bet interesanti ir atslēgas vārdi – koronavīruss, sikspārņi, slimas cūkas, respiratorā saslimšana un pneimonija. Rezultāts – 18 mēnešos, kopš pandēmijas sākuma, saslimst 80-90% planētas iedzīvotāju, bet no tā nomirst 65 miljoni cilvēku!

Pasākuma norisi nodrošina Hopkins Center for Health Security, World Economic Forum, and Bill & Melinda Gates. Atkal Bils Geitss?

Johns Hopkins Center for Health Security arī šķiet pazīstams. Ak jā, tā ir viņu interaktīvā karte kura pirmā pārskatāmi sāka ziņot par saslimušajiem pasaulē. Skat. Coronavirus COVID-19 Global Cases

Vel viena Visuma ironija – pēc esošiem datiem Ņujorkas pilsēta un štats šobrīd ir viena no inficētākajām vietām pasaulē (skat. United States), jo pēc ķīniešu sniegtās informācijas Ķīnā un Uhaņas pilsētā COVID-19, it kā esot apkarots. Šajā vietā izteikšos “mākslinieciski” – “Skudriņa Tipa ticēja, neticēja!”

United States Coronavirus Cases Data: 27.03.2020 22:58

Vienkāršā matemātika: Saskaņā ar šā brīža datiem uz pasaules ir 7 773 792 858 cilvēku. Pēc “Event 201” scenārija saslimst 80-90% planētas Zeme iedzīvotāju. Būsim optimisti, bet reālisti! 80% sanāk 6 219 034 286 cilvēku. Ja tiešām simulācijā izmantotais vīruss nogalina 65 miljonus cilvēku, tad mani interesē, tā izraisītais mirstības procents. Upsss… man sanāca tikai aptuveni 1.045%. COVID-19, pēc šobrīd esošiem datiem, nonāvē 2-3.4% saslimušos. Viss, vairāk neko negribās skaitīt…

…šodien arī viss! Esmu izsmelts!

Neieteiktu no šī visa izdarīt kaut kādus secinājumus un izdomāt “sazvērestības teorijas”, jo turpinājums varētu būt vel interesantāks…

“Palieciet mājās!”

P.S. Noderīga saite – Coronavirus – Worldometer

5 Responses to “Event 2019” 1.daļa “Mēs neesam gatavi!”

 1. laz says:

  Pa ilgiem laikiem atkal jauns raksts.👍👍

  • John Flyer says:

   Ir vel informācija vismaz 3.daļām, būtu vel laiks to izlikt. Bērnu tālmācība, vecākiem ir liels pārbaudījums un uz darbu ar vel jāiet! )))

   P.S. Visinteresantāko var atrast ķīniešu informācija segmentā. Google https://translate.google.lv/ Jums palīgos. Kā franči saka “Cherchez le Femme”, bet labāk vairākas! 😉

 2. Gundega says:

  Paskatieties avizi MK Latvija pagajuso nedelu. Man sen daudz kas neliekas kaa sazverestibas teorija.

 3. Gundega says:

  Palasiet pagajusaas nedelas avizi mklatvija.Tur pat neverte sos notikumus kaa sazverestibas teoriju.Jo pastav izteiciens — kas parvalda laikapstaklus tas parvalda pasauli.

 4. Atbalsojums: “Event 2019” 2.daļa “Militārā slava un miers visā pasaulē” | Citāda Pasaule

%d bloggers like this: