Baltijas jūras vidū atklāta jauna Stounhendža? (Video)

Tieši pirms gada zviedru jūras dzīļu pētnieki Botnijas līcī, meklējot senus kuģu vrakus, 92 metru dziļumā uzdūrās dīvainam 18 metrus diametrā lielam noslēpumainam diskveida objektam.

Pētnieki teica, ka diska apkārtne bija kā uzarta un, ja disks izrādītos lidojošais šķīvītis, tad varētu padomāt, ka tas pēc piezemēšanās ir pārvietojies šurpu turpu.

Savukārt ufologi pievērsa uzmanību, ka atrastais diskveida objekts atgādina filmas  „Zvaigžņu karu” leģendāro gaisa kuģi. Atradumam pirms gada lielu uzmanību pievērsa arī zviedru plašsaziņas līdzekļi.


Pats ekspedīcijas vadītājs Pīters Lindbergs teica, ka savā 18 gadus ilgajā profesionālajā darbībā ir redzējis daudz dažādu dīvainu atradumu, bet šis lielais priekšmets viņam ir īsta mīkla. Viņš bija pārliecināts, ka gadījumā, ja tas nav NLO, tad „jauna Stounhendža” gan.

Pirms gada Lindbergs sūkstījās, ka ekspedīcijai nav naudas, lai turpinātu veikt pētījumus. Tomēr nu ekspedīcija atkal ir devusies uz noslēpumaino vietu Botnijas līcī. Tā šonedēļ publiskoja ekspedīcijas rezultātus, fotogrāfijas un video. 

Lai arī objekts atgādina kaut ko līdzīgu parastam akmens krāvumam, tā precizētie izmēri ir iespaidīgi – diametrā tas sasniedz 60 metrus, bet augstums virs jūras dibena ir 3-4 metri. Salīdzinoši Stounhendžas akmeņu krāvumu diametrs ir 33 metri, bet augstums 4,1 metrs.

Izmantotie materiāli: Kasjauns.lv

One Response to Baltijas jūras vidū atklāta jauna Stounhendža? (Video)

%d bloggers like this: