Evolūcijas teoriju nāksies pārskatīt (Video)

Šī lapa vairs nav pieejama.

Kamēr Apollo raksta, ka neandertāliešu pārlieku lielā paļaušanās uz gaļu, kā galveno pārtikas avotu, veicinājusi viņu izmiršanu pirms aptuveni 30 000 gadiem, bet Delfi raksta ka, Spānijā atrastas kādas neandertāliešu  ģimenes atliekas, kurus pirms 49 000 gadu apēda viņu pašu sugas pārstāvji ,un ka neandertāliešus medīja un ēda pat Homo sapiens (saprātīgais cilvēks), tikmēr pasaulē mainās priekšstati par saprātīgā cilvēka  (Homo sapiens) izcelsmi.

Izraēlā atrasts 400 tūkstošus gadus vecs saprātīgā cilvēka  (Homo sapiens) zobs. Atradums apgāž fundamentālās zinātnes apgalvojumu, ka mūzdienu cilvēks radies aptuveni 200 tūkstošus gadus atpakaļ Āfrikā.

Arheologu grupa Deņisova alā Altaja kalnos pēta izrakumu vietu, kur pirms diviem gadiem tika atrasts X-sievietes (Denisova hominin) mazā pirkstiņa kauls un zobs. No tā iegūtās DNS analīzes rāda, ka jaunā suga ievērojami atšķīrusies no cilvēkiem un veido pavisam jaunu cilvēkveidīgo atzaru, tāpat kā neandertālieši.

Ziņu avots: Петербург-Пятый канал

4 Responses to Evolūcijas teoriju nāksies pārskatīt (Video)

 1. pindakaas says:

  Neredzu rakstā neko, kas ir pretrunā evolūcijas teorijai. Labākajā gadījumā šie atklājumi varētu pabīdīt atpakaļ laika skalu mūsu uzskatos par cilvēka attīstību, bet tas nav nekas teoriju iznīcinošs. Gada skaitļi tiek precizēti ar katru jaunu atklājumu. Pie tam Izraēlas zinātnieku secinājumi liekas nedaudz pārspīlēti. Viens zobs nekādā gadījumā nav pārliecinošs pierādījums, ir jāatrod vismaz kaut kādas galvaskausa atliekas. Zobs var būt piederējis arī kādam no Homo sapiens priekštečiem, kas Āfrikā dzīvoja jau 700 tūkstošus gadu atpakaļ.

 2. bite says:

  iespējams .. sāks vairāk izpētīt Tibetas augstieni, tad atklās, ka esam no turienes nākuši.. un iekarojuši pasauli

 3. Nav jau arī apgalvots ka ir kāda pretruna, ir tikai jaunas izmaiņas. Iespējams un pat ļoti ticams ka Izraēlas zinātnieku secinājumi ir pārspīlēti, bet ja paskatāmies no otras puses, tikpat pārspīlēta ir fundamentālā cilvēkas evolūcijas teorija, kas balstīta uz pāris Āfrikā atrastiem hominīdu kauliem. Varbūt ka vienkārši citur tie hominīdu kauli nav saglabājušies…
  …visvairāk kaitina ka skolā un augstskolā šo fundamentālo zinātni bāž galvā un liek zubrīt kā vienīgo patiesīgo, bet nāks jauna diena un būs jauni atklājumi…

 4. pindakaas says:

  Tas, ko es teicu par virsrakstu, bija domājot par to, ka tas ir pārāk skaļš. Tāds virsraksts nozīmē, ka autoram nav ne jausmas par atklājuma būtību (neuztvert personīgi).
  Evolūcijas teorija ir visaptverošs vispārīgu principu kopums:
  – ka sugas pazīmes tiek pārmantotas ar gēnu starpniecību
  – ka gēnu mutācijas rada jaunas īpašības pēcnācējos
  – ka lielākas izredzes izdzīvot un vairoties ir pēcnācējiem, kuru īpašības ir labāk piemērotas videi
  – ka dabiskās izlases rezultātā īpatņu kopums var iegūt tik daudz jaunu pazīmju, ka izveidojas jauna organismu suga.

  Nekas aprakstītajos atklājumos neliek pārskatīt nevienu no evolūcijas teorijas principiem. Un, brīnišķīgi, ka skolā liek zubrīt šo teoriju, jo tā ļoti labi izskaidro mums zināmos faktus par dzīvības attīstību. Labākas alternatīvas šobrīd nemaz nav.
  Kas attiecas uz aprakstītajiem atklājumiem, tie var likt precizēt cilvēka attīstības laikus, bet kā jau teicu, tas notiek visu laiku. Kaut vai pagājušajā gadā publicētais atradums par Ardi jeb Ardipithecus ramidus 4.4 miljonus gadu vecām atliekām, kas ir vairāk kā miljons gadu vecākas par Lūsiju, tātad padara to par senāko šobrīd zināmo cilvēkveidīgo. Un tas notika pagājušajā gadā. Un joprojām zinātnieku vidū notiek diskusijas par šīm atliekām. Bet tās ir diskusijas, kas balstās uz datiem un faktiem, nevis minējumi vai fantāzijas, ko cenšas izplatīt ezotēriķi un kreacionisti.

%d bloggers like this: