Ārkārtīgi spēcīga zemestrīce notikusi Irānā netālu no Pakistānas robežas

PRECIZĒTS↓ 18:00

7.8 magnitūdu spēcīga zemestrīce notikusi starp Irānas un Pakistānas robežu, ziņo USGS un EMSC seismoloģijas dienesti. Zemestrīce notikusi 13:44 (pēc Latvijas laika) 15.2 kilometru dziļumā,  85 kilometru attālumā no Haša (Khash) pilsētas (apt. 70 tukstoši iedz.). Pēc pirmajām ziņām, bojā gājuši vismaz 40 cilvēki, bet ap 900 tikuši ievainoti.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Aptuveni 1000 ēkas tikušas sagrautas.  Nopietni traucēti sakari un elektroapgāde. Pēc varasiestāžu informācijas, tā esot bijusi stiprākā zemestrīce Irānā pēdējo 40 gadu laikā.

No Pakistānas ziņo, ka tur zemestrīces rezultātā gājuši bojā 5 cilvēki un tikušas sagrautas arī ap 1000 ēkas. Zemestrīci jutuši pat vairākus tūkstošus kilometru attālās Indijas galvaspilsētas Deli iedzīvotāji.

USGS, EMSC, RSOE EDISugor88, Vesti.ru

9.aprīlī Irānā jau notika viena postoša zemestrīce – Postoša zemestrīce Irānā, bet tā bija tikai 6.3 magnitūdas spēcīga.

2 Responses to Ārkārtīgi spēcīga zemestrīce notikusi Irānā netālu no Pakistānas robežas

  1. Mulkari says:

    Pie viņu celtniecības standartiem pie šādām zemestrīcēm tur no pilsētām paliek gruvešu lauki.

  2. neredzams says:

    Un pie mums! Mums var būt 6-7. Itkā Pļaviņu HES ir projektēts 5-6 ballēm. Es neko negribu teikt bet mēs dzīvojam tādā kā paradīzē. ne mūsu spridzina, ne mums zemestrīces ok 100 mājas aplūst, bet tas arī viss un tas ir prognozējams…. no tāda viedokļa mums ir milzīgs + jautrībai kūlu padedzinām… Es pat nestādos priekšā es skrietu maratonu un kāds spridzina. Ja kara bāze karo pret kara bāzi – nu viņi tam ir gatavi, bet uzbrukt maratonam, nezinu cik slimam ir jābūt. Šodiena bija diezgan bēdīga.

%d bloggers like this: