Rekordspēcīgi plūdi ir klāt!

Ogrē sākušies plūdi: ūdens līmenis turpina celtiesPali otrdienas pievakarē bijuši tik pamatīgi, ka aiznesuši hidroloģisko staciju Ogre-Lielpeči. Ūdens līmenis Ogrē pie Lielpečiem otrdienas laikā turpināja augt un jau divas reizes pārspēti rekordi, sasniedzot atzīmi 4,50 metri. Tas ir jebkad augstākais fiksētais ūdens līmenis attiecīgajā vietā Ogrē.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Ogrē, Upes ielā, otrdienas pēcpusdienā sākušas applūst ēkas, kopumā jau 70Vakarā ap plkst.20.20 Ogres upē pie Ogresgala izveidojies 500 metrus garš ledus sastrēgums. Līdz ar to applūdušas vel trīs mājas un evakuēti seši cilvēki.

LVĢMC darbinieki strādā, lai palu sabojāto hidroloģisko staciju nostiprinātu un tā atsāktu darbu.

To, ka ūdens līmenis bija neredzēti augsts, apliecina plūdu apmēri. Applūdušas pat tās mājas, kas citos plūdos parasti necieta. Vairāku dzīvojamo māju pagalmos, kur palu ūdeņi ne reizi nebija atplūduši, šoreiz tie bija vairāk nekā metru dziļi un sanesa pagalmos un dārzos milzu ledus gabalus, kas izpostījuši sētas, žogus, siltumnīcas un dārzus.

Otrdienas pēcpusdienā sākušas applūst Daugavas palienes Daugavpils apkaimē un ledus iet tikpat kā visas upes garumā

Līdz pilsētai kritiskajam ūdens līmenim – septiņiem metriem – Daugavā pie Daugavpils palikuši vien 59 centimetri

Ledus Daugavā sakustējies vai iet visā Krievijas un Baltkrievijas teritorijā, kā arī Latvijā vismaz līdz Jēkabpilij un arī atsevišķos posmos līdz pat ietekai Rīgas līcī.

Pavisam maz – 63 centimetri līdz kritiskajai 6,3 metru atzīmei – Daugavā atlicis arī pie Jēkabpils. Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis šeit audzis par vairāk nekā pusotru metru.

Ledus iešana Daugavā Jēkabpils centrā 2013.gada 16.aprīļa vakarā

Ņemot vērā, ka gan Latvijā, gan arī Baltkrievijā nākamajās diennaktīs tiek solīts visai silts laiks, varot prognozēt, ka strauja ūdens līmeņa celšanās Daugavā turpināsies.

zinas.latvijasradio.lvJānis Trallis, NRA.lvOgres televīzijaOgres Fakti

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: