Postoša zemestrīce Irānā

20130409_zemestrice_irana_2Trīs pilsētas Irānā, Bušeras provincē gandrīz pilnīgi izpostītas spēcīgā zemestrīcē, kuras stiprums sasniedzis 6.3 balles. Irānas informācijas aģentūra IRNA ziņo, ka visvairāk cietusi Kaki pilsēta ar apmēram 10 000 iedzīvotāju. Izpostītas arī Hormudžas un Kenganas pilsētas, kurās dzīvo attiecīgi 30 un 20 tūkstoši cilvēku. Ir ziņas arī par divu ciematu (ar 3 ooo iedzīvotājiem katrā) izpostīšanu.

No galvaspilsētas Teherānas uz cietušo reģionu devušās 100 neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas, glābšanas darbos iesaistīti arī helikopteri, mediķi un glābēju komandas no tuvējām provincēm.

 

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

20130409_zemestrice_iranaSaskaņā ar ASV Ģeoloģiskā dienesta datiem zemestrīces epicentrs atradies 91 km no Bušeras pilsētas, kuras apkaimē atrodas atomelektrostacija. Pazemes grūdienu avots atradies 10 km dziļumā. Drīz pēc pirmās zemestrīces reģionā fiksēti pēcgrūdieni, no kuriem visspēcīgākais bijis 5,4 balles stiprs.

Sākotnēji tika ziņots par 20 bojā gājušajiem, taču pēc pēdējiem datiem upuru skaits sasniedzis jau 50. Cietušo skaits tuvojas 1000. Pieredze liecina, ka, glābējiem novācot drupas, visticamāk tiks ziņots par jauniem upuriem.

Valstī izsludinātas 3 dienu sēras.3 Responses to Postoša zemestrīce Irānā

  1. martinezzzz says:

    Tulīt fanātiķi bļaus par HAARP 😀

  2. Atbalsojums: Zemestrīces Irānā turpinās | Citāda Pasaule

  3. Atbalsojums: Ārkārtīgi spēcīga zemestrīce notikusi Irānā netālu no Pakistānas robežas | Citāda Pasaule

%d bloggers like this: