Francisks I = Pēteris Romietis?

pavests_1Šovakar visas medijus pāršalkusi vēsts par jaunā Romas Pāvesta ievēlēšanu.

2013.gada 13.martā, plkst. 18.06 pēc Pasaules laika (20.06 pēc Latv.) baltu dūmu strūkla virs Siksta Kapellas Vatikānā pavēstīja par konklāva veiksmīgu noslēgumu, un jau drīz jaunais Pāvests Francisks I vērsās pie visiem pasaules iedzīvotājiem ar tradicionālo uzrunu, solot darboties cilvēku brālības un Baznīcas vienotības vārdā.

Tos mūsu lasītājus, kas jau paguvuši iepazīties ar Svētā Malahija pravietojumu, acīmredzot interesē, vai jaunais pāvests piepildīs pareģojumu, kurā viņš simboliski nosaukts par Pēteri Romieti, un būs pēdējais katoliskās baznīcas un iespējams visas kristīgās pasaules pāvests…

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

 

pavests_2

Tūkstošiem kristiešu gaida Svētā Pētera bazilikas balkonā parādāmies jauno pāvestu

Pagaidām uz jautājumu par to, vai Francisks I ir pravietotais Pēteris Romietis (Petrus Romanus), nevar atbildēt ne apstiprinoši, ne noliedzoši. Senais pravietojums cauri gadsimtiem mūs uzrunā simbolu valodā, visi dokumentā minētie pāvesti aprakstīti īsās šifrētās frāzēs, sniedzot mājienus uz svēto vīru heraldiku, viņu personiskajām īpašībām, svarīgiem notikumiem viņu valdīšanas laikā. Tāpēc tūlītēji ir visai grūti kaut ko pateikt par jauno pāvestu. Protams, ir dažas nianses…

Francisks I, īstajā vārdā Horhe Mario Bergoljo, kaut dzimis Argentīnā un nosaukts spāniskā vārdā, pēc izcelmes ir itālis (proti, romietis, ja ņem vērā, ka pravietojuma tapšanas laikā Itālija vēl aizvien bija pazīstama ar Svētās Romas impērijas vārdu).

Jaunais pāvests pārstāv jezuītu ordeni, kura biedri viduslaikos bija pazīstams kā Romas (pāvesta) varas kaismīgi aizstāvji, katoliskās ticības aktīvi izplatītāji visā pasaulē, un cīnītāji pret reformāciju. Viņu galvenais templis – Vissvētākā Jēzus Kristus baznīca – atrodas Romā. Pāvesta ģerbonī ir jezuītu ordeņa simbolika.

pavests_3

Jezuītu galvenais templis – Vissvētākā Jēzus Kristus baznīca – atrodas Romā. Un jaunā pāvesta ģerboni rotā Jezuītu ordeņa simbolika

Bergoljo, kļūstot par pāvestu, pieņēmis pseidonīmu Francisks I  par godu Svētajam Franciskam, īstajā vārdā Giovanni di Pietro Bernardone. (Itāliskais Pietro ir tas pats Pēteris)

Šie tad nu arī ir visi fakti, kas pagaidām mums ir zināmi saistībā ar pareģojumu un pāvestu Francisku I.

 

 

 

 

 

 

 

======

(c) Guntis Zariņš. Aizliegts pārpublicēt bez autora rakstiskas atļaujas.

16 Responses to Francisks I = Pēteris Romietis?

 1. Luīze says:

  Nu tad jau visas ”ganāmās avis” var uzelpot! Jo tikai daļa no pareģojumiem piepildījušies.

  • Nu nezin – ja jau pašā sākumā parādās simboliskas sakritības, tad nezin, kas vēl nāks pēc tam. Protams, pareģotā pāvesta statusam vislabāk būtu atbildis afrikānis Pīters (Pēteris) Turksons, gan vārds sakrīt, gan ģerbonī Romas simbolika. Bet tagad droši vien vesela armija pētnieku metas pētīt Bergoljo personu un gan jau visu ko interesantu atradīs.

   • Drīkst ar šo tēmu saistītos rakustus iepublicēt arī RaivooNET ??? 🙂

   • Par tēmu jau katrs var rakstīt, ko spēj un māk 🙂
    Rakstam “Pēdējā pāvesta gaidās. Vai svētā Malahija pravietojums piepildīsies?” publicēšanas atļauju dot nevaru, esmu jau uzņēmies saistības ar dažiem medijiem, taču atsauci Twitterī – lūdzu!

 2. Anonīms says:

  a kādēļ “pēdējais pāvests”?

  • Lai atbildētu uz šo jautājumu, varu tikai ieteikt uzmanīgi izlasīt visu, kas publicēts citadapasaule.com par šo tēmu.

 3. Luīze says:

  Nu tad baidīsimies visi kopā …ūūhhhh…ooohhoo… un gaidīsim tālākās sakritības ! 🙂

 4. neredzams says:

  mazliet palabošu.
  Francisks nevis Francisks I, vatekāns oficiāli šo apstiprina Francisks, nākotnē var būt Francisks I

  • Jā, taisnība, bet šī informācija parādījās tikai šodien. Vēl vakar pēc pusnakts oficiālajā vatikāna mājas lapā bija Francisks I.
   Tā jau ir, ka nav ko skaitīt pirmais-otrais, ja šis ir pēdējais 🙂

 5. Luīze says:

  Man tikai ir jautājums – ja viedie māk visu izlasīt bībelē un zin ,kas varētu būt uz priekšu,vai viņiem nav pienākums visu izdarīt tā kā rakstīts ?

  • Labs jautājums. Tieši tāpēc situācija Tuvajos Austrumos šobrīd ir tik ļoti bīstama, – daži valstu vadītāji, kas māk visu izlasīt Bībelē un zina, kas gaidāms, visai nopietni plāno šos pareģojumus ieviest dzīvē. Esmu lasījis tādus izteikumus, kas aicina uz pēdējo cīņu, uz Armagedonu utt. Tas var beigties ar 3.Pasaules karu un nezin vēl ar ko.

  • Kas attiecas uz šeit apspriesto pravietojumu, tas nav rakstīts Bībelē.

   • Luīze says:

    Nu bet te viens lasītājs izteicās ,,un kā lai netic!…ka viņa vectēvs jau zinājis šos pravietojumus ,jo to pastāstījis kāds mācītājs,kas savukārt visu izlasījis Bībelē. 🙂

   • Informācija, kad tiek nodota no viena cilvēka nākošajam, nereti izkropļojas (līdzīgi kā spēlē “klusie telefoni”). Varbūt vectēvs ne tā saprata un varbūt mācītājs ne tā pateica, bet varbūt baznīckungs negribēja atzīties, ka slepus lasa bez Svētajiem rakstiem arī visādus šaubīgus pravietojumus 🙂 Bībelē par pāvestiem patiešām nekā nav.

%d bloggers like this: