Tornado posta baznīcu un kapus. Mācītāja Stjuarta pārbaudījumi

glascock_1Agrā rīta stundā nelielā Džordžijas pavalsts (ASV) ciematā Glaskokā (Glascock) ieradās tornado.

Vēja ātrums tā centrā bija 160 km/h. Starp citu, tas tornado nav nekāds “īpašs” rādītājs, salīdzinot ar 400 km/h “kārtīgu” virpuļu iekšienē. Bet ar to pietika, lai pirms Lieldienām sagādātu Glaskokas ļaudīm kārtīgas nepatikšanas…

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Parasti pieņemts uzskatīt, ka dabas stihijas izturas saudzīgi pret homo sapiens svētvietām. Taču šoreiz tornado, šķiet, par katru cenu gribēja pierādīt pretējo. Virpulis norāva jumtu vietējai baptistu baznīcai, nākošais uzbrukums tika vērsts pret zvanu torni, ko tūlīt pat piemeklēja jumta liktenis. Pēc tam tornado ņēmās postīt ciema kapsētas pieminekļus, pa ceļam izraujot ar saknēm vairākus desmitus koku un bojājot 3 dzīvojamās ēkas, liekot 10 cilvēkiem uz laiku meklēt citu mājvietu.

Tornado ceļš ciematā bija apmēram 1 jūdzi (1,6 km) garš un 140 m plats.

Vismelnākā šī nedēļa acīmredzot ir bijusi vietējās baptistu baznīcas mācītājam Maiklam Stjuartam. Viņš ne tikai tornado uzbrukumā zaudējis savu darba vietu, bet pirms tam piedzīvojis savas mājas zaudēšanu un tuvinieku ciešanas.

glascock_2
“Māja ir nodegusi, sieva atrodas slimnīcā, bet baznīca aizpūsta pa gaisu. Diezgan daudz vienai nedēļai, ” tā vietējam ziņu dienestam situāciju raksturojis mācītājs.
Pirmdien Stjuarta dzīvojamajā mājā izcēlies ugunsgrēks, un māja nodegusi līdz pamatiem. Viņa sieva Hilda, tērpusies flaneļa kleitā, acīmredzot atradusies pārāk tuvu ugunij, un kleita aizdegusies. Šobrīd Hilda atrodas slimnīcā ar otrās pakāpes apdegumiem. Kā izteicies Stjuarts, viņš pats nespēj noticēt tam, ka pēc visiem šiem pārdzīvojumiem vēl aizvien ir pie pilna prāta. Viņš uzskata, ka tas ir Dieva uzlikts pārbaudījums.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: