Siseņi ierodas Izraēlā

20130306_siseni_IzraelaPirms kāda laika ziņojām par siseņu pūļu uzbrukumu Ēģiptei. Tiem, kas lasījuši Bībeles Veco derību, droši vien atmiņā atausīs stāsts par Mozu un Ēģiptes faraonu, un par katastrofām, tai skaitā siseņu miljoniem, kas bija jāpārcieš ēģiptiešiem par to, ka faraons atteicās atbrīvot no trimdas izraēliešus. Arī šogad, tāpat kā sirmajā senatnē, pārbaudījums ar siseņiem noticis neilgi pirms ebreju nacionālajjiem svētkiem Pesah. Taču, atšķirībā no Mozus laikiem, spārnotie sirotāji ar Ēģiptes tīrumiem nav apmierinājušies, un uzklupuši arī izraēliešiem.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

20130306_siseni_Izraela_2Rijīgie kukaiņi iebrukuši Izraēlas dienvidu rajonos. Varas iestādes ieteikušas iedzīvotājiem palikt mājās un cieši aizvērt logus un žalūzijas. Vislielākās briesmas draud daudzajām lauksaimniecības platībām Nehevas provincē. Patlaban cietuši tikai kartupeļu stādījumi, bet redīsi un tomāti, kas atradušies zem mitrumu saglabājošas agroplēves, palikuši neskarti.

Siseņu karapūļi dodas uz ziemeļiem, taču cilvēkiem šoreiz palīgā nākuši klimatiskie apstākļi, jo aukstā atmosfēras fronte valsts vidienē invāziju apturējusi.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: