Kosmiskie antiradiācijas “kaku maisi”

Attiecīgs raksts “sūdīgas” dienas noslēgumam… 🙄

Privātā projekta Inspiration Mars ceļojumā uz Sarkano planēto astronautu izkārnījumi tiks izmantoti kā aizsargs pret radiāciju, paziņojis projekta galvenais tehniskais inspektors Teibers Makkallums (Taber MacCallum).

Pēc viņa sacītā, cilvēku fekālijas var kalpot par lielisku radiācijas vairogu, tāpēc tās tiks pildītas maisos, ko izvietos gar kosmosa kuģa sienām.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Pirms tam no izkārnījumiem tiks atdalīts ūdens, kas tiks pārstrādāts tā, lai to varētu izmantot dzeršanai.

Jāatzīmē, ka pirms kosmosa kuģa sienas 40 centimetru biezumā noklās maisi ar «pretradiācijas materiālu», tur atradīsies arī iepakojumi ar pārtiku un dzeramo ūdeni. Projekta kritiķi gan smīkņā, izsakot cerību, ka maisi neatradīsies viens otram blakus, vēsta Geek.com

Taču Inspiration Mars inženierus nomāc daudz svarīgāki jautājumi, proti, pašreiz tiek meklēts risinājums, kā panākt, lai minētā iecere nebojātu kosmosā ceļotāju garastāvokli un apetīti. Sagaidāms, ka plānu īstenošanai tiks izmantoti necaurspīdīgi maisi, taču zinātnieki turpina lauzīt galvas, kā nomākt iespējamo smaku.

Īsais kurss labierīcību lietošanai kosmosā

Jau vēstīts, ka Inspiration Mars misijai tiek meklēts precēts pāris, kas būtu gatavs kosmosā pavadīt 501 dienu.

Inspiration Mars spacecraft trajectoryProjekta virzītāju mērķis ir Marsa misijā nosūtīt pusmūža pāri, tā kā ekstrēmo apstākļu iespaidā vīram un sievai vajadzēs vienam otram sniegt pamatīgu atbalstu. Turklāt padzīvojušam pārim nebūtu jāsaskaras ar draudiem, ko radiācija varētu radīt uz iespējamu grūtniecību nākotnē.

Paredzams, ka ceļojums varētu sākties aptuveni pēc pieciem gadiem, kad kosmosa kuģim ar cilvēkiem uz klāja plānots palidot garām Marsam 150 kilometru attālumā.

Iespaidīgo plānu izmaksas pagaidām netiek atklātas, taču zinātāji lēš, ka tās varētu sasniegt 1 miljardu dolāru (0,53 miljonus latu).

BNN.lvextremetech.com

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: