Gandrīz “tiešs trāpījums”? (Video)

15.februārī garām zemei palidos asteroīds 2012 DA14, – neregulāras formas akmens bluķis, apmēram 65 metru diametrā. Notikums nebūtu izpelnījies nekādu ievērību, jo šādu akmeņu kosmosa telpā ir tūkstošiem, ja vien attālums, kādā asteroīds patrauksies garām zemei nebūtu tik mazs, ka kosmosa mērogos uzskatāms gandrīz vai par tiešu trāpījumu…

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

2012 DA14 patrauksies garām Zemes virsmai tikai 34 000 km attālumā, tas ir, 10 reižu tuvāk, nekā Mēness un pat tuvāk, nekā daudzu ģeostacionāro komunikāciju un meteoroloģisko satelītu orbītas. Kā atzīmēja Dons Jeomenss (Don Yeomans) no NASA Zemei  tuvo objektu programmas (NASA’s Near Earth Object Program), kopš 1990.gada, kad sākta rūpīga Zemei tuvās kosmosa telpas vērošana, vēl neviens objekts nav pietuvojies tik tuvu mūsu planētai.

“2012DA14 noteikti netrāpīs Zemei,” mierina D.Jeomens. “Asteroīda orbīta ir rūpīgi izpētīta, sadursmes briesmas nedraud.”

Tomēr, ja asteroīds sadurtos ar Zemi, globālas katastrofas nebūtu. Zinātnieki šo debess ķermeni salīdzina ar slaveno Tunguskas meteorītu, kas 1908.gadā eksplodēja atmosfērā netālu no planētas virsmas, virs Tunguskas taigas Sibīrijā. Arī toreiz globālas sekas izpalika, sprādziena vilnis izpostīja vienīgi tūkstošiem hektāru meža.

Asteroīds vistuvāk Zemei būs 15.februārī, plkst. 19:26 pēc pasaules laika, jeb 21:26 pēc Latvijas laika. Debesīs to varēs redzēt kā sīku, 8.lieluma zvaigznīti, ko būs iespējams vērot ar amatieru teleskopiem, taču atrast to starp zvaigžņu tūkstošiem nebūs viegli.

VideoFromSpace

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: