Masveida kalmāru bojāeja ASV piekrastē (Foto, Video)

Amerikāņu zinātnieki meklē iemeslus kārtējam dzīvnieku «masu pašnāvības» fenomenam. Santakrūzas piekrastē nedēļas nogalē krastā izmetušies vairāki simti kalmāru.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Dzīvnieki krastā izmetušies vairāk nekā 19 kilometrus garā posmā. Aculiecinieki izsaka minējumu, ka kalmārus samulsinājis piekrastes ūdeņu paisums un bēgums.

Thousands of squid carcasses are littering the 12 mile stretch of coastline from Aptos to Watsonville

«Galu galā viņi būtībā paši sevi nogalināja, tas bija ļoti savādi: redzēt ko tādu,» stāsta kāda Stenfordas Universitātes studente.

Piekrastē esošie cilvēki centušies vismaz daļu kalmāru iecelt atpakaļ ūdenī, taču dziļos ūdeņos parasti mītošie dzīvnieki peldējuši atpakaļ uz krastu.

The general public are advised not to touch or eat the squid as they may contain dangerous toxins

«Šie dzīvnieki bieži nav redzējuši krastu, tāpēc, iespējams, viņi nemaz nesaprata, kas apkārt notiek, un mēģināja tikt prom, neapzinoties, ka, peldot uz krastu, viņi nonāks vietā, kur ūdens vairs nav,» savu versiju par notikušo izklāsta studente.

Zinātnieki konstatējuši, ka vairums bojāgājušo kalmāru ir vēl salīdzinoši jauni.

Sunday's phenomenon marks the third squid stranding in the past six weeks

Pētnieki dzīvnieku savādās rīcības iemeslu vēl nav noskaidrojuši. Izteikti minējumi, ka kalmāri varētu būt ēduši toksiskas aļģes. «Tas varētu izraisīt viņu dezorientāciju un peldēšanu uz pludmali,» stāsta kalmāru pētnieks.

TVNETdailymail.co.uk

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: