Obamadonus iznīcināja Armagedons

ASV prezidenta Baraka Obamas vārdā ir nosaukta izmirusi ķirzaku suga, kas piedzīvusi šādu likteni kopā ar dinozauriem, pavēstīja Jeila Universitātes zinātnieki.

Zinātnieki atklāja izmirušo ķirzaku sugu Obamadon gracilis, pētot fosilijas plašā Ziemeļamerikas rajonā no ASV Ņūmeksikas štata līdz Kanādas Albertas provincei. Viņi pētīja to, kādu ietekmi uz rāpuļiem atstājis asteroīds, kas pirms 65,5 miljoniem gadu nokritis Jukatanas pussalā Meksikā, un šajā procesā atklāja deviņas agrāk nezināmas ķirzaku un čūsku sugas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Zinātnieki konstatēja, ka šī asteroīda dēļ izzuda 83% čūsku un ķirzaku sugu.

Obamadons, kurš pazīstams galvenokārt pēc diviem žokļa kauliem, bija neliela ķirzaka ar gariem tieviem zobiem, kas bija īsāka par 30 centimetriem un ēda kukaiņus, sacīja Jeila Universitātes Ģeoloģijas un ģeofizikas departamenta zinātnieks Nikolass Longričs.

Viņš paskaidroja, ka Obamas vārda izraudzīšana šai ķirzakai ir bez jebkādas politiskas nozīmes. “Mēs tikai pajokojām ar taksonomiju,” sacīja Longričs.

Šī ir trešā dzīvu organismu suga, kas nosaukta Obamas vārdā. Pirms izmirušās ķirzakas šādu godu izpelnījās saldūdens zivs (Ethiostoma obama) un ķērpis (Caloplaca obamae).


Etheostoma obama, a new species described by Mayden and Layman. Copyright: Joseph R. Tomelleri

LTV.lvarticulos-interesantes.blogspot.comnbcnews.comblogs.scientificamerican.com

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: