Atklāta milzu ūdens planēta (Grafiskā informācija)

ASV zinātnieki atklājuši, ka planētu «GJ1214b», kurabūtiski atšķiras no līdz šim zināmajām, veido nevis gāzes vai ieži, bet gan ūdens.

Jaunatklātā planēta ir «ūdens pasaule, ko apvij bieza un tvaikveidīga atmosfēra,» skaidro pētnieki. Pie šādiem atklājumiem zinātnieki nonākuši, izpētot planētu ar Habla teleskopu.

««GJ1214b» nelīdzinās nevienai citai mums zināmajai planētai,» atzīst astronoms Zaharijs Berta. «Milzīga daļa planēta  masas sastāv no ūdens.»

Planēta «GJ1214 tika atklāta 2009.gadā. Tās diametrs ir 2,7 reizes lielāks nekā Zemei, bet masa teju septiņas reizes pārsniedz mūsu planētas masu.

Turpmākos pētījumos zinātniekiem radās aizdomas, ka šo planētu, kuras temperatūra sasniedz 232 grādus pēc Celsija, galvenokārt klāj ūdens. Tas apstiprinājās, kad Berta un viņa kolēģi izmantoja Habla teleskopu, lai tuvāk izpētītu jaunatklāto planētu.

Turklāt pētnieki secinājuši, ka, salīdzinot ar Zemi, uz planētas «GJ1214b» ir daudz vairāk ūdens un daudz mazāk iežu. Savienojumā ar augsto temperatūru un spiedienu tas rada visnotaļ eksotiskus rezultātus, piemēram, «karsto ledu».

TVNET, randomgeekings

One Response to Atklāta milzu ūdens planēta (Grafiskā informācija)

  1. ivarsjvars says:

    Nibūrs ? 🙂

%d bloggers like this: