Vai tiešām Pasaule iet uz galu? (Video)

Pirmo un vienīgo šo jaunumu latviešu valodā man piesūtīja RRS saite no kllproject.lv mājaslapas, tādēļ atļaušos izmantot viņu versiju. Angļu un krievu valodā ar šo zinātnisko pētījumu jau ir pilns Internets…

Vai tiešām ir jāsatraucas par pasaules gala tuvošanos ?

Viennozīmīgu „nē” …Jums nepateiks neviens. Pirmkārt, ja tas arī tā būtu pasaules valdības to noklusēs lai neizceltos masu nekārtības un vispārējs haoss.

Par maiju kalendāra pareģojumu, kas attiecināms uz   2012.gada 21.decembri ir lasīts un vairākums vēsturnieku  sliecas izteikties, ka tas var nozīmēt jauna cikla sākumu.

Ja labpatīk… jauns cikls zemes attīstībā. Uzsveru zemes, bet ne cilvēces, kas šo planētu apdzīvo salīdzinoši mazu laika sprīdi.

Tas par maiju kalendāru. Ir jau arī citi pareģojumi un minējumi, kas visi ir diezgan fantastiski. Varbūt izņemot komētas krišanas iespēju un zemes polu maiņu (fiziski), kā arī magnētiskā lauka izzušanu.


Tomēr ir radies jauns satraucošs pētījums. Šoreiz par to runā astronomi no Šveices Polijas un ASV… zinātniskā žurnālā „ Astrophysical Journal Supplement”.

Varētu teikt bez liekas kautrības, ka pētījumi zinātnes aprindās izraisīja šoku. Tagad par to tiek intensīvi diskutēts un pētīts.


Kas tad noticis ?

Priekš galaktiskiem mērogiem šokējoša lieta… Pēdējo septiņpadsmit gadu laikā saules sistēmas griešanās ātrums ir samazinājies vairāk par 10% un turpina strauji samazināties… pie tam zinātnei skaidrojumu par notiekošo nav.

Kontrolmērījumus veica zondes IBEX (seko neitrālajiem hēlija atomiem, kas iekļūst brīvi litosfērā), kas parādīja, ka 2010 gadā Saules sistēmas ātrums bija 22.8 km/s, bet 1993 gada mērījumos 26.3 km/s.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Skaidrojuma problēmai nav, starp citu, ātruma samazināšanās turpinās. Pie problēmas pētīšanas ir iesaistījušies daudzu institūtu vadošie zinātnieki.

Ar ko tas mums draud ?

Kā teicu … neviens konkrēti nezina, bet izskan versijas, ka mēs jau atrodamies pavisam citā kosmiskajā vidē nekā tas ir bijis XX gadu simta beigās. Tas var beigties ar saules sistēmas destabilizāciju… vai vienkāršāk ar pasaules galu priekš zemes iedzīvotājiem, bet ne planētas zeme, kas turpinās attīstīties, bet jau bez mums.

Izrādās, ka 2012.gada apokalipses jautājums paliek atklāts…

Kllproject.lv, NASAexplorer

5 Responses to Vai tiešām Pasaule iet uz galu? (Video)

 1. saturns says:

  Pilnīgs marasms… žēl, ka šādā veida pētījumiem vispār tiek piešķirta nauda…

  Cilvēkam, kurš kaut nedaudz saprot no visuma uzbūves bez visa sūda IBEX būs skaidrs, ka Saules sistēma, kas pastāvējusi un bijusi apdzīvota XXXX nesaskaitāmus gadus, nevar tā vienkārši 100 gadu laikā zaudēt 10% sava ātruma un neradīt nekādu iespaidu uz planētām. Ja ātrums būtu samazinājies tik drastiski, tad mūsu zemīte jau būtu pietuvojusies Saulei, par cik būtu samazinājies centrbēdzes spēks un mēs sen jau būtu izcepušies.

  Vairāk kā skaidrs, ka mērījumi ir vairāk kā neprecīzi un zinātniekiem ir jālien atpakaļ tajā caurumā, no kura viņi ir izlīduši, vēl jāpamācās, jāattīstās un jāmēģina vēlreiz, bet varbūt labāk nemaz nemēģināt…

 2. Barseks says:

  Pag, es nesapratu – kas ir saules sistēmas griešanās ātrums? Tas pats, kas galaktikas rotācijas ātrums? Respektīvi ap ko tad saules sistēma griežas?

  • Flaijers says:

   Saules sistēma rotē ap Piena ceļa galaktikas centru ar ātrumu 1 aprieziens 200 miljonos gadu un vel ap sevi, cik noprotams, pagaidām vel ar neskaidru ātrumu. Un tā mēs te visi kruķijamies kā vāveres ritenī un zinātmieki tik “sprauž mums batonus ausīs”… 🙂

 3. Haris says:

  precīzi dati būs pēc sniega nokušanas…

 4. bundzza says:

  Nu, visai saules sistēmai savā veidā ir sava ass ap ko griežās un saule primerna centrā visai sistēmai. Vienkārši sakot saules sistēmu var uzskatīt kā gigantisku sauli kas griežas ap savu asi,
  tas tad arī būs saules sistēmas griešanās ātrums.

%d bloggers like this: