Pasaules klimats un temperatūru anomālijas (Video, Foto, Grafiskā informācija)

Lai arī daudzi bļauj, ka Latvijā iestājies “arktiskais, nebijis, anomāls” aukstums. Patiesībā, Latvijā beidzot ir iestājusies klimata joslai atbilstoša normāla ziema. Vienkārši, iepriekšējo gadu anomāli siltās ziemas mūs ir ļoti izlutinājušas.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Šo secinājumu gan nevar attiecināt uz daudzām citām pasaules valstīm.

Sals Eiropā kopš 27.janvāra prasījis jau vismaz 84 cilvēku dzīvību, amatpersonas paziņoja trešdien, kad aukstums un sniegs no Austrumeiropas izplatījās pa visu Eiropu, daudzviet temperatūrai noslīdot līdz vienai no zemākajām robežām desmitiem gadu laikā.

Polijas policija informēja, ka pēdējās diennakts laikā sals, kas vietām bija līdz pat -30 grādiem spalgs, prasījis piecu cilvēku dzīvību, tādēļ kopumā kopš pagājušās nedēļas nogales nosaluši jau 20 cilvēki, kas nozīmē, ka šajā valstī kopš ziemas sākuma aukstais laiks prasījis jau 56 iedzīvotāju dzīvību.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Nedēļas nogalē un šīs nedēļas sākumā sniega vētrās Bulgārijā, termometra stabiņam noslīdot līdz -30 grādu atzīmei, dzīvību zaudēja pieci cilvēki, no kuriem lielākā daļa bija vecāka gadagājuma.

Rumānijā, kur arī zemākā reģistrētā temperatūra bija -30 grādu, gājuši bojā astoņi cilvēki, un valsts armija palīdzējusi atbrīvot simtiem cilvēku, kuri bija iesprostoti ieputinātajās automašīnās.

Melnās jūras piekraste Konstancas pilsētā Rumānijā 01.02.12 @ Photo Blog

Trīs cilvēki gājuši bojā Serbijā, kur varas iestādes trešdien pasludināja ārkārtas stāvokli 13 pašvaldībās un norīkoja armiju un ugunsdzēsējus nogādāt pārtiku un citas pirmās nepieciešamības preces tiem valsts iedzīvotājiem, kurus biezā sniega sega ir izolējusi.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Divus metrus bieza sniega sega izolējusi arī iedzīvotājus Bosnijas austrumos, kur nedēļas nogalē tika atrasts nosaluša vīrieša līķis.

Vācijā netālu no Frankfurtes aukstā laika ietekmē uz upes izveidojies rets dabas fenomens - "pankūku" ledus 01.02.12 @ Photo Blog

Lietuvā salā gājuši bojā trīs cilvēki, bet par sala upuriem Igaunijā ziņu nav, lai gan temperatūra tur noslīdējusi jau līdz -29 grādiem, bet meteorologi prognozē, ka tā vēl pazemināsies par vismaz trīs grādiem.

Ukrainā, kur gaisa temperatūra pēdējās naktīs noslīdēja līdz pat 33 grādiem zem nulles pēc Celsija skalas, kas ir zemākā reģistrētā temperatūra pēdējo sešu gadu laikā, pēdējā diennaktī nosaluši 13 cilvēki, tādējādi kopējais pēdējo sešu diennakšu sala upuru skaits pieaudzis līdz 43, no kuriem lielākā daļa bija bezpajumtnieki. Vairāk nekā 800 cilvēku ir vērsušies pie mediķiem ar apsaldējumiem vai ķermeņa atdzišanu. Valstī trešdien darbojas 1735 apsildīšanās punkti, un tiek plānots tuvākajā laikā atvērt vēl 122 šādus punktus. No 27.janvāra līdz trešdienai šajos punktos siltumu un karstu ēdienu ir lūguši vairāk nekā 31,5 tūkstoši cilvēku, bet pēdējās diennakts laikā – gandrīz 7500 cilvēku.

Meteorologu prognozes liecina, ka sals Austrumeiropā pagaidām nemitēsies un nedēļas gaitā pastiprināsies, izplešoties pāri visai Eiropai līdz pat Portugālei.

Turcijā plosās spēcīgi sniegputeņi.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Itāliju jau pārklājusi sniega sega, un laika prognozes liecina, ka šī būs aukstākā nedēļa pēdējo 27 gadu laikā. Sniega dēļ slēgti autoceļi un pārtraukta satiksme Itālijas ziemeļu pilsētās Boloņā un Milānā, bet daudzviet pa apledojušajiem un piesnigušajiem ceļiem liegts pārvietoties kravas automašīnām. Sniega dēļ atceltas vairākas svarīgas futbola spēles, tostarp klubu «Juventus» un «Parma» duelis.

Arī Eirāzijas otrā kontinenta galā neiet visai jautri. Japānā spēcīgo sniegputeņu rezultātā gājuši bojā vismaz 50 cilvēku.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Arī Kamčatku skāris anomāls sals.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Toties okeāna otrā pusē ir pavisam pretēja situācija. ASV daudzās vietās vidējā gaisa temperatūra ir 20 grādus virs normas. Viņi jau izbauda pavasari un jautā…      Bet kur ir Ziema?

Šī lapa vairs nav pieejama.

Argentīnā plosās vētra un lietus līst straumēm.

Šī lapa vairs nav pieejama.

LTV Ziņu dienests, Первый канал, , Wunderground.com, TVNET, Photo Blog, , MSNBC.com, Vesti.ru,

Advertisements

Komentēšana ir slēgta.