Ventspilī pulcēsies kosmosa industrijas speciālisti

Nākamnedēļ, 15. – 19.augustā, Satelīttehnoloģiju vasaras skolas ietvaros, Ventspili apmeklēs kosmosa industrijas esošie un topošie speciālisti no ASV, Vācijas un Baltijas valstīm.

Kā pastāstīja Nodibinājuma „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) valdes priekšsēdētājs Ivars Eglājs – vasaras skolas lektori kosmosa tehnoloģiju jautājumos būs pārsvarā no Vācijas un ASV.

Dr. Rendijs Liefers, Amerikas Aviācijas un kosmosa institūta biedrs ar 30 gadu pieredzi kosmosa tehnoloģiju inženierijā, vasaras skolā pasniegs 2 dienu kursu „Understanding space”.

 Trīs lektori būs no Vācijas otra lielākā satelītbūves uzņēmuma – OHB System AG, kas izstrādā arī Galileo satelītus. Inženieri Franks Engelhards, Villems Bode un Dr. Sc. Ing. Indulis Kalniņš iepazīstinās ar praktisko darbu industrijas iepirkumos, pētniecības un ražošanas procesos, kā arī vadīs praktisko semināru „Tīrās telpas (Cleanroom) izmantošana satelītbūvē”.

Venta-1

ESTcube

Igaunijas pirmā satelīta ESTcube un Latvijas pirmā satelīta Venta-1, un Lietuvas komandas dalīsies  pieredzē par mazo satelītu izstrādi un piedalīsies satelīta Venta-1 modeļa testēšanā un simulācijās.

Kā tika informēts iepriekš, 2011.gada Satelīttehnoloģiju vasaras skolu Ventspilī rīko VATP un tajā būs iespējam padziļināt zināšanas par uzņēmējdarbības un tehnoloģiju jautājumiem kosmosa nozarē.Papildu informācija:

Eva Daigina
VATP Projektu vadītāja
Adrese: Kaiju iela 9, Ventspils, LV-3602
Tālrunis: +371 63630435
Mobilais tālrunis: +371 26597913
www.vatp.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: