Virpuļviesulis izposta Skujetnieku ciematu (Video, Foto)

PAPILDINĀTS↓

Piektdienas vakarā spēcīgs vējš dažu minūšu laikā izpostījis Rugāju novada Lazdukalna pagasta Skujetnieku ciematu.

@ maps.google.com

 Kā stāsta vietējie iedzīvotāji, ap pulksten sešiem vakarā gaisā izveidojies virpulis, kam līdzīgs redzēts tikai asa sižeta filmās, tas dažu minūšu laikā ciemu pārvērtis līdz nepazīšanai — norāvis mājām jumtus, izgāzis simtgadīgus kokus un radījis nopietnus finansiālus zaudējumus gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībai.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Vienai dzīvojamajai mājai vējš izbīdīja sienu, un starp sienu un jumtu izveidojās šķira. Stihijā neviens nav cietis.

Pirmdien pašvaldība plāno sasaukt ārkārtas sēdi, lai spriestu par palīdzību iedzīvotājiem un palīdzības lūgšanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Aculiecinieks Jānis portālu “Delfi” informēja, ka Skujetniekos ap pulksten 19:00 plosījās viesuļvētra. “Viesuļvētras rezultātā aplauzti un izcelti ar saknēm neskaitāmi koki, aplauzti stabi elektropārvades līnijām, daudzas mājas atstātas bez jumta pārseguma, tai skaitā daudzdzīvokļu māja, kuras jumta segums lidojis vairākus simtus metru attālumā. Izpostītais ciems atstāts bez dzeramā ūdens un elektroenerģijas padeves,” rakstīja Jānis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele portālu “Delfi” informēja, ka glābēju palīdzību Skujetnieku iedzīvotāji nav lūguši

Informācijas avoti: Delfi.lv, Apollo.lv, LTV Ziņu dienests

2 Responses to Virpuļviesulis izposta Skujetnieku ciematu (Video, Foto)

  1. vietējā says:

    dzīvajā izskatās vēl šausmīgāk! 😦

  2. Atpakaļ ziņojums: Смерч в Латвии 13.08.11. Видео « Фактор Времени