Spēcīga zemestrīce Pakistānā

khuzdar_qake1Pakistānas dienvidrietumus otrdien satricinājusi 7,8 magnitūdas stipra zemestrīce, kā rezultātā sagruvušas daudzas ēkas un gājuši bojā vismaz 46 cilvēki un ap 100 ievainoti.

Zemestrīce reģistrēta plkst.16.29 (plkst.14.29 pēc Latvijas laika) aptuveni 100 kilometrus uz dienvidrietumiem no Beludžistānas provinces pilsētas Khuzdāras 20 kilometru dziļumā, informēja ASV Ģeoloģijas dienests (USGS).

Pakistānas meteoroloģijas dienests savukārt zemestrīces stiprumu aplēsis uz 7,7 magnitūdām.

Rajons, kurā atradās zemestrīces epicentrs, nav blīvi apdzīvots, tomēr izsludināta sarkanā trauksme, brīdinot, ka iespējami daudzi bojāgājušie un ievainotie.

khuzdar_quake2Beludžistānas valdības preses pārstāvis informēja, ka Avārānas apgabalā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Tur sagruvušas desmitiem kleķa māju.

„Mēs esam saņēmuši ziņas, ka Avārānas apgabalā sagruvušas daudzas mājas. Mēs bažījamies, ka miruši daudzi cilvēki,” norādīja preses pārstāvis, piebilstot, ka apgabalā nav daudz mediķu, bet provinces valdība cenšas nodrošināt maksimālu palīdzības sniegšanu zemestrīces skartajos rajonos.

Kāds augsta līmeņa Pakistānas meteorologs telekanālam „Dunya TV” norādīja, ka tā bijusi milzīga zemestrīce un iespējami „smagi postījumi”.

Zemestrīces grūdieni bija jūtami pat Indijas galvaspilsētā Deli, kā arī Amdāvādā, kas atrodas netālu no robežas ar Pakistānu.

Beludžistānas Asamblejas spīkera vietnieks Abduls Kudos Bizinjo „Dunya TV” norādīja, ka saņemtas ziņas par smagiem postījumiem Avārānā, piebilstot, ka bojājumi mobilo sakaru tīklā apgrūtina komunikāciju reģionā.

Aprīlī 7,8 magnitūdas stipra zemestrīce, kuras centrs atradās Irānas dienvidaustrumos, netālu no robežas ar Beludžistānu, Pakistānā laupīja dzīvību 41 cilvēkam.

One Response to Spēcīga zemestrīce Pakistānā

  1. Atbalsojums: Pēc zemestrīces izveidojas jauna sala | Citāda Pasaule

%d bloggers like this: