Japānas bīstamās zivis

fukusima_1Jau rakstījām (Fukusimas traģēdijas gadadienā – atkal zemestrīce ), ka 11.martā Japāna pieminēja 2.gadadienu, kopš valsts un tās iedzīvotāji pārcieta vienu no mūsu gadsimta lielākajām dabas katastrofām – ārkārtīgi spēcīgu zemestrīci un tai sekojošu postošu cunami.

Cunami rezultātā tika spēcīgi bojāta Atomelektrostacija (AES) “Fukušima-1”. Seši reaktori tika appludināti, dzesēšanas sistēma pārtrauca funkcionēt, notika virkne radioaktīvā ūdeņraža sprādzienu. Eksperti uzskata, ka pilnīgai avārijas seku likvidācijai būs nepieciešami 4o gadi.

Kā izrādās, apkārtējā vide ir nopietni radioaktīvi saindēta. To liecina vietējos ūdeņos noķerto zivju izpēte…

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

An official from Thailand's Food and Drug Administration takes a sample from a shipment of frozen fish imported from Japan to test for possible radiation contamination at Ladkrabang customs2012.gada jūnijā un jūlijā Japānas Vides ministrija veica radioaktīvo elementu satura mērījumus zivīs, kas bija noķertas AES “Fukušima-1” tuvākajā apkārtnē. Saskaņā ar publicētajiem mērījumu datiem, radioaktīvā Cēzija saturs zivīs sasniedza no 4400 līdz 11400 bekerelu uz kilogramu. Tas vairāk kā 100 reižu pārsniedz pieļaujamo normu, kas noteikta kā 100 bekerelu.

Šā gada martā kompānijas TEPKO speciālisti vairākus zivju sugu eksemplārus netālu no ūdens notekām, līdzās AES energoblokiem Nr.1 un Nr.4. Ekspertiem par lielu pārsteigumu radioaktīvā cēzija daudzums šajās zivīs bija neticami augsts – 740 000 bekerelu uz kg.

Šoku izraisījis arī apstāklis, ka šīs radioaktīvās zivis tika noķertas ārpus filtrācijas iekārtām, kurām būtu jāaizsargā Klusais okeāns no bīstamo notekūdeņu ieplūšanas.  Tas nozīmē, ka radiācija var būt izplatījusies tālu ārpus drošības zonas.

Radioaktīvais cēzijs tika atrasts arī sēnēs kas auga vairāk kā 200 km (!) attālumā no Fukušimas prefektūras.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: