Paldies, tev, Rastij

thankyourusty

Austrālijas raktuvju strādnieki saka paldies ciklonam Rastijs par sagādātajām brīvdienām

Ciklona “Rastijs” (Rusty) gaidās Port Hedlendas pilsētiņā Austrālijā jau kopš vakardienas bija izsludināta sarkanā trauksme.

Spēcīgais ciklons, kuram sākotnēji bija piešķirta 3.kategorija (no 5 iespējamām) pastiprinājās līdz 4.kategorijai un pilsētiņas iedzīvotāji bija nopietni nobažījušies par savu drošību. Kaut arī Port Hedlendā ir tikai 16 000 iedzīvotāju, mazpilsēta ir viens no svarīgākajiem Austrālijas nacionālās ekonomikas struktūras objektiem, valsts lielākās kalnrūpniecības kompānijas caur šejieni eksportē dzelzs rūdu. No šīs nelielās ostas tiek transportēti apmēram 20% no visā pasaulē iegūtās dzelzsrūdas apjoma.

Vētru gaidot visi iekraušanas darbi ostā tika pārtraukti jau pirmdien, bet otrdien ostas strādnieki nodarbojās ar infrastruktūras objektu nostiprināšanu. Šorīt osta atgādināja pamestu pilsētu un atdzīvosies, kad Rastijs būs zaudējis spēku.

Pēc pēdējām ziņām, cikons ir šķērsojis piekrastes rajonus, nenodarot ostai nekādus postījumus, bet izraisījis atsevišķās vietās zemes nogruvumus. ar vētru darba nedēļas vidū priecājas vietējie raktuvju strādnieki, kam ciklons sagādājis pāris apmaksātu brīvdienu.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: