“Katlera monstrs”

Cutler monster eel

“Katlera monstra” foto, kas šodien ievietots internetā un izraisījis rezonansi visā pasaulē

Tikko pasaules interneta medijus saviļņojusi kāda monstra fotogrāfija. ASV Ņūdžersijas pavalsts iedzīvotājs Dags Katlers (Doug Cutler) noķēris ezerā dzīvnieku, kas atgādinājis briesmoni no šausmu filmas.
Pats foto autors raksta, ka ieraudzījis ūdenī savādu būtni, ko sākumā noturējis par brangu zuti, un izšāvis uz viņu no loka. Izvelkot nošauto radību no ezera, konstatējis, ka tas ir ļoti liels dzīvnieks ar apaļu muti, kas pilna asiem konusveida zobiem.
Apkārtējas vides aizsardzības Ņujorkas departamenta speciālisti izsaka pieņēmumu, ka Katlera noķertais briesmonis ir gigantisks jūras nēģis, taču internetā ievietotais foto neļauj pilnībā par to pārliecināties (nav iespējams saskaitīt žaunu spraugu skaitu). Parasti nēģa garums nepārsniedz vienu metru, taču, pēc visa spriežot, šis radījums ir daudz lielāks.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Sea-Lamprey

Parasti jūras nēģi nav garāki par 1 metru un sver ne vairāk kā 2,5 kg

Eksperti neizslēdz, ka “Katlera briesmonis” var izrādīties par kādu jaunu, līdz šim nezināmu jūras iemītnieku sugas pārstāvi.
Jūras nēģi ( Petromyzon marinus) pazīstami kā “ūdens parazīti”, kas iznīcinājuši daudzas populāras zivju sugas Ziemeļamerikas Lielajos ezeros. Pēc izskata šie radījumi atgādina zušus (Conger conger), bet barojas atškirīgi, līdzīgi dēlēm, – tie uzbrūk zivīm, piesūcas tām, pārkož ādu ar asajiem ķīļveida zobiem un izsūc savam upuri asinis.

220px-Sea_Lamprey_fish

Nēģi uzbrūk zivīm, piesūcas tām, ar asajiem zobiem pārkož ādu un izsūc asinis

6 Responses to “Katlera monstrs”

 1. Virsnieks says:

  Nobildēt var visādos rakursos – tā kā manuprāt ir un paliek tikai labi paēdis līķēdājs

 2. Un tagad atceramies monstru no Stīvena Kinga ekranizējuma “Sapņu ķērājs” (Dreamcatcher) 😀

 3. Jūras nēģis izskatās pietiekami briesmīgs, lai to izmantotu šausmenēs, nekas īpaši jāpiedomā nav, tikai jāatpleš mute labi platui 🙂 Bet mūsu dienas varonis patiešām ir brangs padevies, skaidrs, ka garāks par 1 m un smagāks par 2,3 kg, tā kā – ja izrādīsies, ka nav nekāds mutants vai “photposhop” darinājums, tad rekordu grāmatā ierakstīts tiks uz galvošanu

 4. neredzams says:

  Petromyzon marinus (L.) (Jūras nēģis)

  Apraksts. Ķermenis čūskveida, kails. Mute ar zobiem piesūcekņa piltuvē. Muguras spuras divas, atdalītas viena no otras. Mugura un sānu augšdaļa dzeltenbrūna, zaļganbrūna vai pelēcīgi zilgana ar melniem vai tumši brūniem plankumiem, sānu apakšdaļa un vēders balts.

  Morfoloģija. Miomēru skaits 67-74.

  Izmēri. L-120 cm, W-3 kg, Latvijā L-97 cm, W-2,2 kg.

  Kāds brangāks vien gadījies…

 5. markussap says:

  Reblogged this on markussap.

 6. Anonīms says:

  šitas izskatās pēc fukušimas negadījuma cietušais :d

%d bloggers like this: