Austrālija: plūdi, virpuļviesuļi un tropiskā vētra (Video)

Plūdi Austrālijas austrumu piekrastē prasījuši vismaz 9 cilvēku dzīvības un atgriezuši no ārpasaules vismaz 20 000 tūkstošus cilvēku. Sidnejas austrumdaļā un vairākās citās vietās naktī uz svētdienu plosījusies vētra ar negaisu un spēcīgām lietusgāzēm.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Daudzviet novēroti nelieli ūdensstabi un virpuļviesuļi, kuri norāvuši ēkām jumtus un izgāzuši kokus.

Jaundienvidvelsas štatā lietavu laikā pārplūdušas upes no Sidnejas līdz pat Kvīnslendas štata robežām, bet ārkārtējo situāciju dienests ziņo, ka štata ziemeļos plūdu ūdeņi jau sāk kristies. Glābējiem nācies evakuēt aptuveni 70 cilvēkus gan no mājām, gan automašīnām. Ūdens joprojām sedz Portmakvori pilsētas zemākos rajonus.

Austrālijas premjerministre Džūlija Gilarda aicinājusi cilvēkus būt īpaši piesardzīgiem un apzināties, ka plūdu ūdeņi mēdz būt strauji un viltīgi, pat ja tie izskatās sekli. Piektdien netālu no Portmakvori lietus kanalizācijas sistēmā ierauts 17 gadus vecs puisis, kas bija iebridis ūdenī pēc golfa bumbiņas, bet sestdien savā automašīnā Jaundienvidvelsas ziemeļu piekrastē uz applūduša ceļa atrasts noslīcis kāds vīrietis.

Tikmēr pašā kontinenta ziemeļrietumu piekrastē cilvēki brīdināti par iespējamu ciklonu, kas varētu skart Austrālijas krastu otrdien vai trešdien.

DienatenNewsaroundUozthunderWeather Underground7NEWS

5 Responses to Austrālija: plūdi, virpuļviesuļi un tropiskā vētra (Video)

  1. sarkanakmens says:

    Aptuveni tas pats kas gaida mūs vasarā, tika 100x lielākos apmēros. 😀

%d bloggers like this: