Sniegputenis vairākās Eiropas valstīs paralizē satiksmi (Video)

PAPILDINĀTS↓ (24.02 9:10)

Centrālo Eiropu pārņēmis spēcīgs ciklons. Uz Austrijas ceļiem valda haoss, bet īpaši sarežģīta situācija izveidojusies valsts austrumos. Kravas automašīnas nespēj pārvarēt slidenos pacēlumus un rezultātā izveidojušies kilometriem gari sastrēgumi. Policija katru stundu reģistrē desmitiem avāriju

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Horvātiju pārņēmis spēcīgs sniegputenis un aukstums. Sals skāris kūrortus Adrijas jūras piekrastē, kā rezultātā piekraste un jahtas pārklājušās ar sniegu un ledu. Par slidotavām pārvērtušies visi ceļi valstī, vietējie komunālie dienesti strādā 24 stundas diennaktī. Avārijas dienestiem pastiprinātā režīmā nāksies vel strādāt pāris diennaktis, jo sinoptiķi brīdina ka ciklons pagaidām Balkānus netaisās pamest.

Spēcīgs sniegputenis plosījās Slovākijā naktī uz sestdienu, daudzviet paralizējot autotransporta un dzelzceļa satiksmi. Dabas stihija sarežģīja situāciju Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, kur nakts laikā uzsniga 25 centimetrus bieza sniega sega.

Sniega dēļ lielākajā daļā automaģistrāļu ir apturēta kravas transporta kustība. Satiksme apgrūtināta arī citās pilsētās, piemēram, Popradā un Nitrā. Vairākos rajonos pārtraukta elektrības piegāde.

Sestdien sniegs sasniedza arī Čehiju un Prāgu pārsteidza spēcīgs sniegputenis. Sniega sega Čehijas galvaspilsētā sasniedza 30 centimetrus, paralizējot satiksmi. Fiksētas daudzas avārijas, traucēta sabiedriskā transporta satiksme.

Vācijā sniegputenis neapstājas jau vairākas dienas, pilsētas tiek ieputinātas. Desmitiem avārijas dienestu vienību strādā ielās. Lidostas pagaidām stādā normāli, bet šosejas klāj ledus.

Vesti.ru, Delfi.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: