Delfīni sauc viens otru vārdos

DelfīniZinātnieki atraduši vēl vienu apstiprinājumu delfīnu augstajam intelekta līmenim. Izrādījies, ka šie jūras dzīvnieki spējīgi atdarināt tās savu ciltsbrāļu izdotās skaņas, kas ir raksturīgas katram indivīdam, un izmantot šos svilpienus kā “personvārdus”.
Jau agrāk pētniekiem bija zināms, ka mazie delfīnēni iemācās un pēc tam imitē skaņas, ko izdod viņu mātes. Jaunajā pētījumā biologiem izdevies pārbaudīt šo parādību rekordlielā apjomā, novērojot 250 dzīvniekus.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Zinātniski pētnieciskās programmas ietvaros, kas tika realizēta veselu 30 gadus, pie Floridas krastiem tika sagūstīti desmitiem delfīnu. Dzīvniekus uz neilgu laiku izolēja (ne ilgāk par 2 stundām), un paralēli citiem pētījumiem, ierakstīja arī viņu izdotās skaņas. Zinātnieki noskaidroja, ka tie dzīvnieki, kas ir draudzīgi viens pret otru, sazinās, imitējot viens otra “izskaukuma signālus”. Tā uzvedās delfīnu mātes ar bērniem, kā arī tie tēviņi, kas atradās draudzīgās attiecībās viens ar otru. Izolācijas laikā dzīvnieki viens otru neredzēja, bet dzirdēja, sasaucās, saucot savus tuviniekus “vārdos”.

FOBOS

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: