Nedienas Čeļabinskā turpinās

celabinsk_1 /Šo materiāliņu pārtulkoju no krievu valodas tiem, kas krieviski varbūt nelasa/

Izrādās, ka pēc meteorīta nokrišanas nekas vēl nav beidzies, nedienas Čeļabinskā turpinās un aculiecinieki stāsta par visādām dīvainām parādībām. Vietējā zoodārzā no bolīda sprādziena trokšņa esot pamodušies lāči.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Īsti svētceļojumi esot sākušies uz Čebarkula ezeru, kur iegāzies kosmosa viesis. Savukārt pašā pilsētā aizvien vairāk runā par neparastu Saules aktivitāti, kas sākusies tieši pēc bolīda krišanas.

Saule patiešām ir kaut kāda anomāli spoža, – piekrīt Čeļabinskas iedzīvotājs Fjodors Spiridonovs, – Līdz pusdienlaikam padarbojos pagalmā ar trušu būriem, tagad gan seja, gan rokas taisni vai cepina. Tā gadās, kad slēpo saulainā laikā kaut kur kalnos.

Vēl pilsētas iedzīvotāji stāsta par savu mājdzīvnieku sagurumu. Vietējā zoodārzā vetārsti, kas novēro dzīvnieku veselību, svētdienā nav vis baudījuši atpūtu, bet palikuši pie saviem uzraugāmajiem.

Jau pirms meteorīta krišanas speciālisti pamanījuši izmaiņas dzīvnieku uzvedībā. “Mājas zoodārzā” kazas esot nemierīgi skraidījušas šurpu turpu pa aploku, bet auni bez apstājas blējušo. Bet sprādziens dzīvniekus satraucis tā, ka tie gandrīz vai “skrējuši pa sienām”. Vilki visu nakti esot pieskandinājuši apkārtni ar kaucieniem.

No zinātnieku puses pagaidām nav nekādu skaidrojumu par novērotajām anomālijām.

Jānis Vīksna. Komentārs par Saules aktivitāti Čeļābinskas apgabalā

Neparastā Saules aktivitāte Čeļābinskas apgabalā ir viegli izskaidrojama. Jau tūliņ pēc meteorīta krišanas parādījās zinātnieku komentāri, ka meteorīta sprādziena rezultātā šajā apvidū ir iznīcināts ozona slānis kurš aizsargā no ultravioletā starojuma. Ar to ir arī izskaidrojams kādēļ cilvēki gūst ādas apdegumus uz sejas un rokām.  Ultravioletā starojuma tieša iedarbība palielina ādas vēža risku.

Tikai nav skaidrs kādēļ vietējie iedzīvotāji netika brīdināti, ka bez aizsarglīdzeķliem saulainā laikā ārā labāk neuzturēties.

One Response to Nedienas Čeļabinskā turpinās

  1. Anonīms says:

    Jā,šis bija tas raksts . Starp citu – lielākā daļa jaunatnes Latvijā nezin krievu valodu Un cilvēkiem nemaz nav laika sērfot un atlasīt ziņu portālos vajadzīgās ziņas.

%d bloggers like this: