Krievijā aktivizējušies meteorītu mednieki un tirgotāji (Video)

Pēc meteorīta nokrišanas Krievijā sākusies  meteorītu meklēšanas un pārdošanas ažiotāža. Visvairāk laikam paveicies Deputātu ciematiņam Čeļābinskas apgabalā, virs kura nobiris debesu akmeņu lietus. Ciemata iedzīvotāji visu savu brīvo laiku pavada meklējot meteorīta atlūzas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Bet tikmēr Krievijas policija pārbauda internetā publicētus sludinājumus, kuros tiek piedāvāts nopirkt it kā piektdien virs Urāliem sprāgušā meteorīta atlūzas.

Pēdējās dienās tādi sludinājumi lielā skaitā parādījušies dažādās interneta vietnēs. Par meteorīta šķembām tiek prasīti no 10 tūkstoši līdz 500 tūkstoši rubļu (aptuveni 170 – 8700 latu). Policija rūpīgi pārbaudot visus šos sludinājumus un noskaidro publicētājus.

Krievijas zinātnieki paziņojuši, ka viņiem izdevies atrast 53 fragmentus no meteorīta, kas piektdien eksplodēja virs Krievijas Urālu reģiona, ievainojot vairāk kā 1200 cilvēkus un nodarot postījumus vairākiem tūkstošiem ēku.

Krievijas Zinātnes akadēmijas locekļi, kas veica ķīmiskās pārbaudes svētdien pie ezera atrastajiem neparastajiem iežu veidojumiem, apstiprinājuši, ka tie neapšaubāmi nākuši no kosmosa.

“Mēs apstiprinām, ka daļiņām, ko mūsu ekspedīcija atrada pie Čebarkulas ezera, ir meteorīta sastāvs,” paziņoja akadēmijas biedrs Viktors Grohovskis. Neskatoties uz ministrijas apgalvojumu, viņš ir pārliecināts, ka ezera dibenā guļ ievērojami lielāka meteorīta atlūza nekā zinātnieku atrastās.

Čeļabinskiešiem, iespējams, ļoti stipri paveicies jo vēsturē fiksēti daudz lielāki meteorīti

Pirmie virs Čeļabinskas sprāgušā Čebarkuklas meteorīta atrastie gabaliņi ir nepilnu centimetru lieli, bet citviet pasaulē apskatāmi ārpuszemes izcelsmes objekti, kuru svars sasniedz pat vairākus desmitus tonnu.

Arī Latvijā ir atrasti vairāki nelieli meteorīti, liecina Latvijas Meteorītu centra sniegtā informācija. No atrastajiem zināmākie ir Līksnas, Biržu, Neretas un Baldones meteorīti.

Līksnas meteorīts nokritis Līksnas apkārtnē Preiļu rajonā 1820.gada 12. jūlijā un sver aptuveni pudu jeb 16,4 kilogramus.

Līksnas akmens meteorīts

Arī Neretā atrastais fragments sver nedaudz virs desmit kilogramiem, un kā iespējamais nokrišanas datums tiek minēts 1864.gada 12.aprīlis.

Neretas akmens meteorīts

Savukārt Biržu un Baldones atrastie meteorīti sver aptuveni piecus kilogramus un nokrituši attiecīgi 1863. gada 2. jūnijā un 1890. gada 10. aprīlī.

Biržu akmens meteorīts

Baldones akmens meteorīts

Kasjauns.lv, RIA NovostiПервый канал, Delfi.lvLatvijas Meteorītu Centrs (LMC)Петербург-Пятый канал

3 Responses to Krievijā aktivizējušies meteorītu mednieki un tirgotāji (Video)

 1. Kaut kur lasīju, ka patiesībā meteorītu cenas esot daudzkārt lielākas, nekā pāris tūkstošu… Droši vien līdz gala pircējam arī šie fragmenti nonāks, dodot labu peļņu tiem, kas pa vidu 🙂

  • Droši vien ka cenas ir dažādas. Bet interesanti ka daļa no fragmentiem tiešām ir īsti, jo žurnālisti uzzināja par to Deputātu ciematiņu kur visvairāk to fragmentu atrasts, tieši no meteorītu akmeņu pārdevējiem.

 2. Luīze says:

  Ese domāju ,ka tas nebūs bijis nekāds meteorīts,bet gan krievu militāristu neveiksmīga raķete,ko paši arī saspridzinājuši ,par to liecina :
  1) meteorītu neviens radars nav pamanījis,
  2)ka meteorīta lielums nepārtraukti ,pēc speciālistu atzinuma 😉 aug un aug 😀
  3)neko neviens nevar atrast,it kā atrod ,tad atkal neatrod …viss miglā tīts kā maija rīts
  he,he 😀

%d bloggers like this: