Meteorītu lietus turpinās: Svētdien novērots meteorīts Floridā (Video)

ASV Floridas štata iedzīvotājiem, kuri svētdienas vakarā 17.februārī atradās pareizajā vietā un laikā, arī izdevās novērot meteorīta krišanu. Krasta apsardze aptuveni 19:30 pēc vietējā laikā, sāka saņemt daudzu satrauktu iedzīvotāju zvanus par spožu debesīs novērotu objektu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

ADGUKNEWSlunarmeteoritehunters.blogspot.com

3 Responses to Meteorītu lietus turpinās: Svētdien novērots meteorīts Floridā (Video)

  1. Nu jau sāk izskatīties, ka te neiet runa par vienu akmens gabalu, kas sadalījies atmosfērā un atlūzas kritušas Sibīrijā, redzētas Kubā uc vietās. Tā vien liekas, ka mums garām šobrīd lido vesels spiets akmens un dzelzs gabalu, Jautājums tikai, – kāpēc par to neko neziņo? Vai nu tas ir tik bīstami, ka nevēlas celt paniku iedzīvotājos, vai arī – ļoti daudz kas vēl nav izpētīts un agrīnās brīdināšanas sistēmas šādiem gadījumiem nav vispār. Vai tiešam visi tie daudzie satelīti, kas kūļājas izplatījumā, nav aprīkoti ar kaut kadām novērošanas sistēmām, kas spēj fiksēt izplatījumā lidojošos, metālu saturošus priekšmetus?

    • Meteorītu krišana gan tiek novēroti regulāri, bet pēdējo dienu laikā tiešām kaut kā pa biežu sāk likties. Izskatās ka Zeme iegājusi kaut kādā meteorītu plūsmā, bet neviens neziņo droši vien tādēļ lai neizceltos panika. Šaubos ka tāds 17 metru liels meteorīts palika nepamanīts, ja jau 54 metru lielu asteroīdu gadu atpakaļ pamanīja. Un pat asteroīdi ap 20 metru lielumā ir uzskaitīti.

      Un vispār jau jāgatavojas nākamajam debesu klucim. Marta sākumā atlido komēta Pan-STARRS (C/2011 L4) 😉

  2. Inita says:

    Kurš to maz zin, kas tur īsti krīt? Varbūt tas ir kāds no tiem daudzajiem satelītiņi, vecās raķetes vai tamlīdzīgs kosmiskais atkritums. Tagad jau katrs, kurš spēj, kaut ko šauj augšā. Kāds brīnums, ja kaut kas nāk arī atpakaļ lejā?

%d bloggers like this: