Moristaunā dreb zeme, zinātnieki neziņā

Tennesy_USAASV Tenesijas pavalstī otrdien, 12.februārī novērota savāda zemes drebēšana, kas radījusi satraukumu iedzīvotājos, taču eksperti pagaidām nevar atbildēt, kāds cēlonis bijis šai parādībai.

Vairāki iedzīvotāji no Hamblena apgabala Moristaunā, Tenesijā otrdien zvanījuši uz ārkārtas situāciju dienestu un ziņojuši par zemes drebēšanu un skaļu sprādienu, kas radījis bojājumus ēkām.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Vispirms ASV ģeoloģiskais dienests ziņojis, ka šajā rajonā nav reģistrētu zemestrīču. Tāpēc Ārkārtas situācijas dienesta speciālisti veikuši izmeklēšanu, lai noskaidrotu iespējamos iemeslus šai parādībai. Noskaidrots, ka apkārtējos iežu ieguves karjeros nekādi sprādzieni tai laikā nav notikuši…

Memfisas universitātes Zemestrīču izpētas informatīvā centra ģeologs Gerijs Patersons, pēc visu reģistrēto seismisko datu izpētes atzinis, ka, ja būtu notikusi zemestrīce vai kādi sprādzieni karjeros, iekārtas noteikti uzrādītu kaut ko. Taču iekārtas nav uzrādījušas pilnīgi neko. Tai pat laikā zeme ir drebējusi, un ēkas bojātas…

Ārkārtas situāciju aģentūras direktors Kriss Bells apgalvojis, ka nekādas licences spridzināšanas darbiem nav tikušas izsniegtas. Savukārt Patersons minējis, ka nezināmās izcelsmes aktivitāte, par ko sūdzējušies iedzīvotāji, izpaudusies lielā platībā un daudzās apdzīvotās vietās. Speciālisti nonākuši pie slēdziena, ka nepieciešams vairāk laika, lai noskaidrotu, kas īsti noticis.

3 Responses to Moristaunā dreb zeme, zinātnieki neziņā

  1. Anonīms says:

    Gadījumā nav tāds pat meteorīts kā Krievijā?

  2. Anonīms says:

    Meteorīts?

  3. Meteorīts? It kā no vienas puses varētu padomāt, ka jā, – dzirdēts sprādziens. Taču zemes drebēšana kā noprotams bijusi ilgstoša. Ja to būtu izraisījis kāda meteorīta krišana, tad tam būtu jābūt ļoti lielam ķermenim un dīvaini, ka neviens to nav fiksējis. Dīvaini arī tas, ka iedzīvotāji drebēšanu jutuši, bet iekārtas – nē.

%d bloggers like this: