Šodien nereāli tālu no Zemes palido garām asteroīds Apofiss (Video)

Šodien 14,5 miljonu kilometru attālumā Zemei garām patraucas, nu jau leģendārais asteroīds Apofiss (2004 MN4).  Zinātnieki uzsver, ka asteroīds mūsu planētu šobrīd neapdraud. Tikai 2029.gadā 300 metru lielais asteroīds Zemei pietuvosies bīstami tuvu – vien 36 tūkstošu kilometru attālumā. Pētnieki neizslēdz iespēju, ka nelielu izmēru meteorīti, kas pavada Apofisu, tad varētu nokļūt atmosfērā vai notriekt kādu satelītu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Zinātnieki gan bažījās, ka Zeme varētu izmainīt asteroīda trajektoriju un 2036.gadā tas tiešām varētu ietriekties mūsu planētā un ja tā notiktu tas galīgi nebūtu “Pasaules gals”.  Būtu vienkārši lielāks caurums zemē vai arī tas izsauktu kādu cunami vilni,  ja iekristu okeānā.

Zinātnieki no amerikāņu kosmosa aģentūras NASA aprēķinājuši, ka gadījumā, ja Apofiss ietrieksies Zemē, tas radīs sprādzienu, kas būs līdzvērtīgs vairāk nekā 500 megatonnu TNT (trinitrotoluols) eksplozijai. Salīdzinoši vulkāna Krakatau izvirdums Indonēzijā 1883 gadā bija ekvavilents 4000 megatonnu sprādzienam.

Bet nekas,  esam vel dzīvi! 😉

Bet ja kāds grib stipri baidīties tagad un tūlīt, tad pēc mēneša 15.februārī Zemei tikai 27 tūkstošu kilometru attālumā (tuvāk kā Apofiss 29.gadā) palidos 57 metru liels (6x mazāks par Apofisu, bet 2x lielāks par Tunguskas kluci) un 120 tūkstoši tonnu smags asteroīds 2012 DA14.

Earth-asteroid

File:2012da14-news174.jpg

Apollo, Vikipedia, Vesti.ru, SpaceWeather.com, celestiamotherlode.net

3 Responses to Šodien nereāli tālu no Zemes palido garām asteroīds Apofiss (Video)

 1. sarkanakmens says:

  Virsrakstā bija domāts laika vārda “tālu” vietā vārds “tuvu”? 🙂

  • Flaijers says:

   Nu kā to ņem, pēc kosmiskiem mērogiem tuvu, bet pēc reāliem – ļoti tālu, bet vispār baigais sviests, atkal iemesls gaidīt izdomātu “Pasaules galu” 🙂

   • sarkanakmens says:

    Daļai cilvēkiem šķiet, ka ikdiena ir garlaicīga, jo nemāk to padarīt interesantu, tāpēc tiem cilvēkiem pasaules gals ir savu ikdienišķu problēmu risinājums. Tā rodas pasaules gala gaidītāji! 🙂

%d bloggers like this: