Uz Saules šodien manīts pret Zemi vērsts Saules koronas magnētiskā pavediena izvirdums (Video)

Spriežot pēc internetā pieejamās informācijas, šodien (23.11.12) ap pusdienlaiku, uz Saules noticis masīvs pret Zemi vērsts Saules koronas magnētiskā pavediena izvirdums.

500000 km garajam pavedienam pārtrūkstot kosmosā tika izviests liels apjoms sakarsētas plazmas (CME), kura ar lielu ticamību, virzās Zemes virzienā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Kamēr pārējie dienesti klusē, NASA iSWA kosmisko laika apstākļu prognožu centrs jau kaut ko ir uzmodelējis. Pēc viņu šīm prognozēm Saules vējš Zemi sasniegs naktī uz 27.novembri.

Turpinājums sekos, kad parādīsies citu zinātnisko centru prognozes... 😉

MrSkywatcher, NASA iSWA

4 Responses to Uz Saules šodien manīts pret Zemi vērsts Saules koronas magnētiskā pavediena izvirdums (Video)

 1. martinezzzz says:

  Cik tad jaudīgs bija?

  • Flaijers says:

   Koronas masas izvirdumiem (CME) jaudu neuzrāda, laikam tehniski nav iespējams. Jaudu parasti nosaka Saules uzliesmojumiem (A, B, C, M un X kategorijas). Uzliesmojums arī bija, bet tas bija vājš, C kategorijas. Tomēr šajā savienojumā spēcīgs izvirdums+vājš uzliesmojums varētu būt līdzvērtīgs stipram M vai pat X klases uzliesmojumam.

   Ātrumu gan uzrāda, Šajā gadījumā (pēc Stereo datiem) tas ir aptuveni 533 km/s.

   • martinezzzz says:

    Paldies, tieši par to biju domājis. Labi vien, ka nav vērsts X, jo tad var sākties jautrība elektrības zudumiem uz zemes 😈

 2. Flaijers says:

  Pastāv 10% varbūtība ka Saules plankums AR-1618, kurš ir vērsts pret Zemi, tuvākajā laikā uzliesmos ar X kategorijas spēku. Ja tas notiks tuvākajā diennaktī, tad šodienas izvirdums visticamāk summēsies ar šo uzliesmojumu un tad var būt diezgan “jautri”. 🙄

  21.novembrī plankums jau svaidījās ar M klases uzliesmojumiem, kuru sekas tuvākajās stundās iespējams manīsim.

%d bloggers like this: