Baltijas valstu reģionā pēdējā gadā nav reģistrēti seismiski notikumi (Ilustratīvais materiāls)

Nedēļas nogalē niekojoties ar EMSC (Eiropas un Vidusjūras reģiona seismoloģiskais centrs) datiem, nācās secināt ka Baltijas valstu reģionā pēdējā gada laikā nav reģistrēti nekādi seismiski notikumi. Uz “dullo” izvēlētais reģions aptvēra Baltijas valstis un kā reģiona robeža tika ņemta Helsinki (Somija), Pēterburga (Krievija), Minska (Baltkrievija), Gdaņska (Polija) un Stokholma (Zviedrija).

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Pēdējā reģistrētā zemestrīce šajā reģionā notikusi 2011. gada 22. novembrī Igaunijā Somu līcī ar magnitūdu 2.1 un epicentru 1 km dziļumā, bet Latvijā 2011. gada 7. augustā, ar epicentru jūrā pie Ķurmraga 1 km dziļumā un tās magnitūda arī bija 2.1.

It kā šis reģions nav seismiski aktīvs, bet tomēr iepriekšējos gados (2005 – 2012 gada dati) šeit regulāri tika reģistrēti mazi seismiski notikumi. 2011 gadā tika reģistrēti 11 seismiski notikumi, bet 2010 gadā veseli 44, utt.

Uzklikšķinot uz attēla jaunā cilnē atveras reģiona zemestrīču interaktīvā karte

Lai pārbaudītu vai EMSC seismisko datu reģistrācija vispār strādā, paplašinām šo reģionu mazliet lielāku, izvēlamies datus par pēdējo gadu (no 2011 gada 23.novembra) un redzam pēdējā gada seismisko notikumu ainu. Reģions ap Baltijas valstīm acīm redzami izceļas ar to ka šeit pēdējā gada laikā vispār nav reģistrētas zemestrīces. 🙂

Varbūt kāds ģeologs varētu nokomentēt šos datu? 😉

Vel par zemestrīcēm Latvijā un Baltijas reģionā var papētīt sadaļā – Zemestrīces Latvijā

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: