Ziemeļblāzmas Latvijā 03-04.09.12 (Video, Foto)

Pirmdien uz Zemes bija sākusies magnētiskā vētra un aizvadītajā naktī dažviet Latvijā novērota ziemeļblāzma, taču spožā mēness dēļ, tā bija saskatāma slikti, cilvēki ziņo sociālajos tīklos.

Magnētiskās vētras izsauca 31.augusta koronārās masas izvirdums uz Saules, kurš gan nebija tieši vērsts pret Zemi – Uz Saules noticis ļoti spēcīgs koronārās masas izvirdums (Video)

Mēness uzlēca jau pirms pusnakts, kad uz Zemes vēl bija magnētiskā vētra un iespēja novērota ziemeļblāzmu.

Magnētiskā vētra beidzās nakts otrajā pusē un ziemeļblāzmu ovāls, kas aizvadītās nakts sākumā bija izplatījies uz dienvidiem līdz pat Baltijas valstīm, Baltkrievijai un Eiropas centrālajai daļai nu atkal ir tikai virs Polārajiem reģioniem uz ziemeļiem no Skandināvijas.

Šogad ziemeļblāzma Latvijā novērota vismaz četras reizes, savukārt pagājušajā gadā ziņas par kāviem tika saņemtas sešās naktīs, liecina informācija no aģentūras BNS arhīva.

Ziemeļblāzma Burtniekos 03-04.09.12 @ shauttra.blogspot.com

Mjā.. To augusta nakti laikam tomēr nevar uzskatīt par polārblāzmu sezonas sākumu. Jo tā redz bija tikai polārblāzmas atblāzma, kuru varēja nojaust tikai kamerā. Tad nu pagājušo nakti bija pa īstam.  Protams Mēness izdarīja savas korekcijas, bet tāpat bija labi  🙂 (Jānis Šatrovskis)

LTV.lv, fotoblog.lv, shauttra.blogspot.com, tesis.lebedev.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: