Pilotvaļu pašnāvības Atlantijas okeāna abās malās (Video, Foto)

Pagājušās nedēļas nogalē, kādā pludmalē Skotijas rietumos krastā izmetušies un pēc tam bojā gājuši kopumā 16 pilotvaļi (grindas). Vēl desmit dzīvnieki, kas bija izdzīvojuši, nogādāti atpakaļ ūdenī. Atbildīgie dienesti tos turpinās novērot 24 stundas, lai redzētu, vai vaļi atkārtoti nemetīsies krastā, raksta BBC.

Trīs no mirušajiem vaļiem bijušas mātītes mazuļu gaidībās.Turklāt vēl 24 pilotvaļi pamanīti seklā ūdenī aptuveni četrus kilometrus tālāk. Arī šie vaļi tiek novēroti.

22 īsspuru pilotvaļi sestdien izmetās krastā ASV Floridas štatā. Neskatoties uz krasta apsardzes un veterinārārstu centieniem,  izglābti tika tikai pieci no viņiem.

Eksperti skaidro, ka viens no cēloņiem, kas izraisa vaļu mešanos krastā, varētu būt militārie manevri. Lielajiem jūras zīdītājiem dzirde ir ļoti jūtīga, bet zemūdens radītās mākslīgas skaņas izraisa dezorientāciju, kā rezultātā dzīvnieki metas krastā.

Tāpat ir iespējams, ka nopietnas problēmas rada seismogrāfiskās metodes, ko izmanto zemūdens naftas un gāzes atradņu izpētē, kā arī aizvien intensīvākā lielo kuģu satiksme okeānos. Zemas frekvences trokšņi apdullina dzīvniekus, un viņu uzvedība kļūst nenormāla.

Tomēr eksperti norāda, ka iemesli, kādēļ vaļi un citi jūras dzīvnieki metas krastā, vēl nav līdz galam izpētīti. Turklāt zemūdens trokšņu līmeni nereglamentē nekāda likumdošana.

BNNtheepochtimes.comtcpalm.com, RT Russian

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: