Piranjas Daugavas ūdeņos (Foto, Video)

„Daugavas zvejnieku biedrības” zvejnieki Daugavā Katlakalna rajonā noķēruši piranjas (Serrasalmus) dzimtas zivi, kuras mītnes zeme ir tālā Dienvidamerika.

Kā pastāstīja „Daugavas zvejnieku biedrības” biedrs Edvīns Šusts, noķertā zivs līdzinās piranjai, tomēr tā ir augēdāja piranja – paka. Piranja – paka pārtiek tikai no augiem, tās neuzbrūk cilvēkam, tāpēc droši var peldēties Daugavā un uztraukumam nav pamata.

Ar šādas sugas zivi makšķernieki saskārušies pirmo reizi, taču kolēģi zinājuši stāstīt, ka Latvijai neraksturīgā zivs Daugavas ūdeņos esot manīta jau iepriekš. Visplašāk tās – aptuveni 30 dažādu piranju sugu – sastopamas tālajā Dienvidamerikā un pasaules otrajā garākajā upē Amazonē.

Augēdājas piranjas pieskaitāmas Serrasalmus dzimtai, tāpat kā plēsīgie radinieki, apgādāti ar spēcīgu žokli un asiem zobiem, bet tās ir iecienījušas veģetārus ēdienus. Ar spēcīgajiem zobiem tās apgrauž ūdens augu saknes un kātus, apēd ūdenī iekritušo augļu paliekas, var sagrauzt pat cieto riekstu čaulu.

Lai arī tās pārtiek tikai no augiem, Edvīns Šusts tomēr pauda cerību, ka šī populācija nav sevišķi savairojusies Daugavā.

Noķertā zivs šobrīd atrodas akvārijā, ja kāds interesents vēlas šo zivi turpināt audzēt, iespējams sazināties pa e-pastu edvins6969@inbox.lv.

Kāds makšķernieks Daugavas ūdeņos noķēris asinskāro sarkanvēdera piraiju. Vai tik tiešām šī plēsīgā zivs, kas mīt tālajā Dienvidamerikā, tagad uzglūn arī Latvijas upēs un peldēt gribētājiem jāpaliek krastā?

Šī lapa vairs nav pieejama.

aprinkis.lv, kekava.lvTV3 „Bez Tabu”

2 Responses to Piranjas Daugavas ūdeņos (Foto, Video)

  1. sarkanakmens says:

    Varu iedomāties kādas zivis peldās upēs, kuras vēl cilvēks nav noķēris…! 🙂

%d bloggers like this: