7,7 magnitūdas spēcīga zemestrīce satricina Krievijas austrumu piekrasti (Video)

Otrdien, 14.augustā, 7,7 magnitūdas spēcīga zemestrīce satricinājusi Ohotskas jūru Krievijas Tālajos Austrumos, paziņojuši Amerikas Savienoto Valstu un Japānas ģeoloģijas dienesti.

Zemestrīce reģistrēta plkst.5.59 pēc Latvijas laika, 158 kilometrus no Sahalīnas pilsētas Poronaiskas. Tās epicentrs atradies 625 kilometru dziļumā.

Zemestrīces pazemes grūdieni bija jūtami 1000 kilometru rādiusā no epicentra. Pēc Japānas Meteoroloģijas aģentūras sacītā, pazemes grūdieni justi visā Hokaido salā valsts ziemeļos. Zināms, ka pazemes grūdieni justi pat Japānas galvaspilsētā Tokijā. Šī ir spēcīgākā zemestrīce reģionā kopš postošās zemestrīces un cunami Fukusimas prefektūras tuvumā 2011.

Jāatzīmē, ka Japānu spēcīgas zemestrīces satricina itin bieži, tā kā valsts izvietota teritorijā, kur krustojas vairākas Zemes tektoniskās plāksnes.

Lai gan Kamčatkas apgabalā tika izsludināts cunami brīdinājums, tas pēc dažām minūtēm tika atcelts. Klusā okeāna Cunami brīdināšanas centrs paziņojis, ka postoša cunami draudi nepastāv.

BNN,  Apollo, USGS, RSOE EDISПервый канал

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: