Jauni karstuma rekordi pasaulē

Jūlija pēdējā dienā Kuveitā reģistrēti +53,6 grādi, kas ir augstākā oficiāli reģistrētā gaisa temperatūra šīs valsts vēsturē, kā arī otra visu laiku augstākā gaisa temperatūra Āzijā, liecina uzņēmuma “Weather Underground” apkopotā informācija.

Āzijas absolūtais karstuma rekords, +54 grādi, tika reģistrēts 1942.gada 21.jūnijā Izraēlā, tomēr šī rādījuma objektivitāte ir apšaubīta. Līdz šim otra augstākā gaisa temperatūra Āzijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē bija +53,5 grādi, kas reģistrēti 2010.gada 26.maijā Pakistānā.

Iepriekšējā augstākā šogad reģistrētā gaisa temperatūra pasaulē bija +53,3 grādi 11.jūlijā Nāves ielejā ASV. Pagājušā gada augstākā dokumentētā gaisa temperatūra uz Zemes bija +53,3 grādi 3.augustā Kuveitā.

Kā ziņots iepriekš, šā gada 17.jūlijā Marokā ar +49,6 grādiem tika sasniegts jauns šīs Ziemeļāfrikas valsts absolūtais karstuma rekords. Pērn maksimālās gaisa temperatūras rekords tika pārspēts septiņās valstīs – Armēnijā, Irākā, Irānā, Kongo, Kuveitā, Ķīnā un Zambijā. Zambija bija vienīgā valsts, kur tika reģistrēts arī jauns aukstuma rekords – šajā Āfrikas valstī 2011.gada 27.jūnijā gaisa temperatūra vietām noslīdēja līdz -9 grādiem. Šogad nevienā valstī nav reģistrēts jauns aukstuma rekords.

Delfi.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: