Neidentificētais objekts pie Saules – II (Video 20.03.12)

Pirms 10 dienām visai neparastu un līdz šim brīdim neizskaidrotu parādību NASA zinātnieki pamanīja Saules dinamikas novērošanas observatorijas ierakstā. (Skat. Dīvains objekts pie Saules 10-11.martā un protuberances izvirdums uz Saules 12.martā (Video))

Šodien objekts ir atgriezies!

Tikmēr 11.marta internetā ievietotais NASA video jau ir paguvis izraisīt pamatīgu ažiotāžu – vieni uzskata, ka tajā redzams citplanētu radījumu kosmosa kuģis, kurš sūknē Saules plazmu, bet citi – ka redzama jaunas zvaigznes dzimšana, vēsta Newsru.com.

Vienprātības nav arī zinātnieku vidū. NASA darbinieks Džozefs Gurmans un viņa kolēģis Alekss Jangs uzskata, ka video redzama maz pētīta, taču diezgan bieža parādība – protuberance jeb salīdzinoši aukstākas vielas pacelšanās Saules augstākajos slāņos, kur to notur zvaigznes magnētiskais lauks. «Kad protuberance paceļas virs Saules, tā tūlīt arī atraujas no tās,» saka Gurmans. Tikmēr Jangs piebilst, ka protuberances projekcija uz Saules diska izskatās pēc apļa, varbūt pat tuneļa.

Video skaidri redzams ka 12.martā iepriekšējais objekts atraujas no Saules un aizlido

Tikmēr Ļebeģeva vārdā nosauktā Fizikas institūta Saules astronomijas rentgena laboratorijas darbinieks Sergejs Bogačovs uzskata, ka video ir redzams magnētiskais tornado, bet kameras redzeslokā ir nonācis tā koronālais dobums. «Tā ir reta parādība. Tikpat reta kā lodveida zibens uz Zemes. Tas ir magnētiskais tornado, kas Saules matēriju izsviež izplatījumā, bet apaļais disks, ko redzam, ir tornado tuneļa augšējā atvere.» Bogačovs atzīmē, ka tornado rotējošais cilindrs garumā var sasniegt simtiem tūkstošu kilometru, bet tā diametrs var būt 20 tūkstoši kilometru.

TVNET, ,

3 Responses to Neidentificētais objekts pie Saules – II (Video 20.03.12)

 1. guigo says:

  ha ha, tie youtube amatieri jūk prātā 😀

  patiesībā tā ir ļoti izplatīta parādība pie Saules virsmas, aizej uz šito labu http://www.helioviewer.org/ , piemēram, un ierubī tos datumus kuros redzams “objekts” pie Saules, un galvenais pārslēdzies pa dažādiem gaismas spektriem tiem video un uzreiz redzēs ka tā ir parasta Saules protuberanču huiņa vai kā tur sauc.
  (kreisā pusē bloks Images – instrument AIA – detector AIA – measurement – izvēlies jebkuru izņemot 193)

  • Flaijers says:

   To ka youtube amatieri jūk prātā, sen jau esmu ievērojis 🙂 un http://www.helioviewer.org/ pats šad tad lietoju, lai kādu momentu iegruzītu uz youtube. Par to ka tā ir protuberanču hui… piekrītu 🙂 , bet ka tā ir parasta, nezinu, redzu otro reizi, pirmo reizi redzēju pirms nedēļas…

 2. sarkanakmens says:

  Pēc raidījumiem pa Discovery par visumu, pārliecināts, ka neiespējama nav nekā, tomēr saskatīt visā NLO, noteikti nav prātīgi, bet ir cilvēku grupa, kuriem dzīves jēga ir gaidīt nesagaidāmo, kad šķīvītis uzkritīs viņiem uz galvu no debesīm! 🙂

%d bloggers like this: