Sekos aizvien jauni Saules uzliesmojumi… (Mēdiju versija ar bildītēm un video)

Magnētiskā vētra, kas sākās agrā ceturtdienas pēcpusdienā, turpinās, liecina ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes (NOAA) sniegtā informācija.

Tās intensitāte ceturtdien un naktī uz piektdienu bija neliela, tādēļ ziemeļblāzma Latvijā nebija redzama.

Toties šorīt tā bija redzama ASV Viskonsinas štatā.

Piektdienas rītā magnētiskā vētra kļuvusi nedaudz (?) stiprāka.

Aizvien turpinās arī kosmiskās radiācijas vētra, bet tā pamazām rimst.

Lai gan aizvadītajās naktīs nelielajā magnētiskajā vētrā debesis tā arī neiezaigojās, zinātnieki brīdina, ka Saule nav nomierinājusies un sekos aizvien jauni matērijas izvirdumi.

un viens no tiem jau notika šodien, lai arī tas nebija tik jaudīgs kā 7.marta Saules uzliesmojumi, tomēr tas bija M6.3 kategorijas uzliesmojums, kurš ierindojams spēcīgo uzliesmojumu grupā.

Uzliesmojums notika 5:53 (pēc Latvijas laika) un tas bija vērsts tieši Zemes virzienā. Iespējams, ka tomēr tuvākajās dienās izdosies arī Latvijā novērot ziemeļblāzmas.

Kosmosa zinātniece Megija Aderina Pokoka uzskata, ka tuvāko mēnešu laikā notiks vismaz pieci, seši apjomīgi Saules matērijas izvirdumi, kuru izplatījumā izsviestās lādētās daļiņas sasniegs Zemi, vēsta Telegraph.co.uk.

ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes (NOAA) meteorologi prognozē 40% iespējamību, ka šodien Saules plankumu grupā AR1429 varētu atkārtoties ekstremālās X kategorijas uzliesmojums un tā kā plankums ir tieši pavērsts pret Zemi, uzliesmojuma izmestais Saules vējš izsauktu spēcīgas magnētiskās vētras uz Zemes, ziņo SpaceWeather.com.

Zinātnieces viedoklis tiek pamatots ar to, ka Saule patlaban tuvojas intensīvākajai sava 11 gadu aktivitātes cikla fāzei, kuras pirmajam vēstnesim Zemi vajadzēja sasniegt jau vakar.

Eksperti spekulēja, ka lādētās daļiņas, kas Visumā pārvietojas ar 6,5 līdz 8 miljonu km/h ātrumu, uz Zemes izraisīs elektroenerģijas piegādes un GPS sistēmas darbības traucējumus. Patiesībā nekādi vērā ņemami bojājumi vēl līdz šim brīdim nav novēroti. Tiesa, zinātniece uzskata, ka lielākās problēmas vēl tikai sekos.

«Saulei ir raksturīgs 11 gadu aktivitātes cikls. Tas nozīmē, ka zemas aktivitātes periodam seko augstas aktivitātes periods un otrādi, un mēs šobrīd tuvojamies Saules cikla aktīvākajai daļai. Pēdējā Saules vētra būtiskus postījumus neradīja, tomēr viss vēl ir priekšā.»

Aderina Pokoka uzskata, ka līdz aktivitātes perioda maksimumam, kas būs vērojams pēc apmēram pusotra gada no šā brīža, tātad 2013. gada nogalē, uz Saules notiks vismaz pieci, seši vērienīgi izvirdumi un vairāki mazāki uzplaiksnījumi, taču norāda, ka visi no tiem noteikti nebūs pavērsti Zemes virzienā.

Surejas (Lielbritānijā) universitātes Kosmosa centra profesors Kreigs Andervuds piekrīt Aderinas Pokokas viedoklim. «Pēdējais uzliesmojums bija iespaidīgs, taču tas nebija no postošākajiem. Tuvākajā laikā mēs varam gaidīt šāda veida uzliesmojumus, un tie var arī būt spēcīgāki.»

TVNET, tesis.lebedev.ru, NOAA, SpaceWeather.com, , jonpwill

3 Responses to Sekos aizvien jauni Saules uzliesmojumi… (Mēdiju versija ar bildītēm un video)

  1. djjeshk says:

    Reblogged this on djjeshk.

  2. Atbalsojums: …un uzliesmojumi turpinās (Video) « Citāda Pasaule

  3. Atbalsojums: Ziemeļblāzmu trauksme! (Foto) « Citāda Pasaule

%d bloggers like this: