Klimata peripetijas (Video, Grafiskā informācija)

Lai gan Čīlē  šobrīd ir ziema, tik skarbi laika apstākļi šajā valstī nav raksturīgi, ziņo TVNET – Čīles dienvidos uzsnidzis pamatīgs sniegs. Pēc vairākas dienas ilgas snigšanas sniegs vietām ir divus metrus dziļš. Daudzas ēkas kalnainajos Andu apvidos ir ieputinātas sniegā, nošķirot iedzīvotājus no ārpasaules. Kalnu ceļi arī ir aizputināti, apgrūtinot cilvēkiem nokļūšanu uz veikaliem, lai papildinātu pārtikas krājumus.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Toties  ASV ir iestājies pārmērīgs karstums, kura dēļ miruši 13 cilvēki, informē TVNETTveice ASV prasa 13 cilvēku dzīvības.

20.07.11 @ weather.gov

Nacionālais meteoroloģiskais dienests brīdināja par anomāli augstu gaisa temperatūru 18 štatos no Montanas valsts ziemeļrietumos līdz Teksasai dienvidos.

Daudzās apdzīvotās vietās, kas cieš no tveices, gaisa temperatūra ir paaugstinājusies līdz 38 grādiem pēc Celsija. Ir gaidāms, ka tuvākajās dienās karstuma vilnis virzīsies uz austrumiem.

Jūlijā ASV teritorijā tika pārspēti vairāk nekā 1000 temperatūras rekordu. Meteorologi brīdina, ka anomāli augstu gaisa temperatūru periods valstī ilgs līdz jūlija beigām.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Kanādas ziemeļos Ontario provincē vairāk nekā 1,5 tūkstoši cilvēku spiesti pamest savas mājas, lai glābtos no meža ugunsgrēkiem, informēja Delfi Kanādas ziemeļos tūkstošiem cilvēku glābjas no meža ugunsgrēkiem.

Ontario province 20.07.11 @ forest.lrc.gov.on.ca

Plašos ugunsgrēkus dzēš aptuveni divi tūkstoši ugunsdzēsēju, 117 lidmašīnas un 80 helikopteri. Tuvākajā laikā uz notikuma vietu plānots nosūtīt vēl 500 ugunsdzēsējus, kuri tur ieradīsies trešdien. Tāpat ugunsgrēku dzēšanai piesaistīs papildus lidmašīnas.

Pirmdien Kanādas ziemeļrietumu provincē bija reģistrēti 94 liesmu perēkļi.

Situāciju sarežģī karstais, sausais laiks, kas valda reģionā, un spēcīgais vējš. Sinoptiķi prognozē, ka šādi laika apstākļi turpināsies līdz nedēļas beigām.

Arī Krievijā vairākos apgabalos ir iestājies anomāli karsts laiks un izplatās mežu ugunsgrēki.

Ugunsbīstamība Krievijas mežos 21.07.11 @ rosleshoz.gov.ru

Jakutijas galvaspilsētā gaisa temperatūra sasniedz 42 grādus pēc Celsija, ziņo Телеканал «Звезда»В Якутии установилась аномальная жара. Pēc sinoptiķu sacītā, tik augsta temperatūra tur nav novērota 70 gadus. Sakarā ar nebijušo karstumu pieaudzis arī mežu ugunsgrēku skaits. Jakutijā deg vairāk par 15 tūkstošiem hektāru meža.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: