Vācijā reģistrēta dzīvībai bīstama zarnu infekcija (Video)

Ar zarnu infekciju inficēto cilvēku skaits Vācijā pieaug ik stundu. Pēdējie dati liecina, ka inficējušies jau 450 cilvēki. Tikmēr speciālisti lauza galvu un ziņo, ka darīšana ir ar jaunu baktēriju veidu, vēstī ārvalstu plašsaziņas līdzekļi. «25.maijā sasirgušo skaits var palielināties līdz 500, 1000. Cik tieši inficēsies, eksperti pat baidās prognozēt,» vēstī medijs «Die Welt».

Tiek ziņots, ka šobrīd fiksēti jau trīs nāves gadījumi – mirusi meitene Brēmenē, 83 gadus veca sieviete, kā arī vēl kāda padzīvojusi sieviete. Eksperti ir satraukti par to, ka konstatētā baktērija ir izturīga pret medikamentiem. Hamburgas laboratorijas «Medilys» vadītāja Suzanna Hugeta sacīja, ka darīšana ir ar jaunu baktēriju veidu, kādu šādā formā neviens to vēl nav redzējis.

Tiek ziņots, ka arī turpmāk iespējami letāli iznākumi. Ātrā zarnu infekcijas izplatība ekspertiem ir mīkla. Tomēr šobrīd jau noraidītas runas, ka šī infekcija uzliesmojusi pēc mēslotu dārzeņu ēšanas. «Tam nav pierādījumu,» sacīja Roberta Koha institūta pārstāvis. Tāpat tika izskatīta versija, ka šī zarnu infekcija izplatījusies pēc saindēta ūdens lietošanas. Tomēr joprojām infekcijas uzliesmojuma avots nav zināms.

Brēmenes veselības aizstāvji aicina uzmanīties, lietojot pārtikā nevārītus un nemazgātus dārzeņus un augļus. Savukārt citi institūti pieļauj – iespējams, infekcijas rašanās iemesls ir piens vai jēla gaļa. Pirmie zarnu nūjiņas upuri fiksēti Frankfurtē pie Mainas – tur pirmie 19 cilvēki sasirguši pēc maltītes kādā iestādē. Šobrīd tiek apkopota informācija par tur izmantotajiem pārtikas produktiem.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Iepriekš ziņoja, ka Vācijas ziemeļos reģistrēta dzīvībai bīstama zarnu infekcija, ar kuru saslimuši jau 130 cilvēki, informē Vācijas mediji. Ārsti norādījuši, ka slimības attīstība ir ” ļoti neparasta”, 40 no saslimušajiem ir sevišķi smagā stāvoklī, bet divi pieslēgti mākslīgās elpināšanas aparātiem. Infekciju izraisa baktērija Escherichia coli (EHEC).

Šī lapa vairs nav pieejama.

“Tik daudzi smagas saslimšanas gadījumi tik īsā laikā ir neparasti, neparastas ir arī vecuma grupas,” pausts Roberta Koha institūta paziņojumā. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas ziņām, EHEC baktērija ir bieži sastopama cilvēka un siltasiņu dzīvnieku zarnu traktā. Lielākoties tā ir nekaitīga, taču atsevišķi tās veidi var izraisīt smagu saslimšanu.

Baktēriju lielākoties pārnēsā ar inficētiem pārtikas produktiem, piemēram, jēliem vai nepietiekami termiski apstrādātiem gaļas produktiem vai nevārītu pienu.

Informācijas avoti: Delfi.lv, euronews, Телекомпания НТВ, Apollo

Komentēšana ir slēgta.