Jaunzēlandi otrdien skāris postošs tornado (Video, Foto)

Jaunzēlandes lielāko pilsētu Oklendu otrdien skāris negaidīts tornado, pēc pēdējās informācijas (The Australian) bojā gājuši vismaz trīs cilvēki un divdesmit tikuši ievainoti. Vēja ātrumam sasniedzot 200 kilometrus stundā, izveidojās virpuļviesulis, kas negaidot skāra Oklendas priekšpilsētu Olbani.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tornado aiz sevis atstāja postažu vairāku kilometru garumā, ar saknēm izrauti koki un bojātas automašīnas. Televīzijā demonstrētajos kadros redzams, kā gaisā lido milzīgi jumta seguma gabali un atlūzas, un panikā bēgoši cilvēki. Tornado norāva jumtu vienam no lielākajiem tirdzniecības centriem valstī, un liecinieki vēsta, ka tobrīd esošais troksnis atgādinājis “milzu putekļsūcēju”.

Oklendas mērs Lens Brauns pavēstīja, ka bojā gājis viens cilvēks un dučiem ievainoti, bet atzīmēja, ka upuru skaits varētu vēl pieaugt. Aculiecinieks Robs Krofords atklāja, ka iepirkšanās centru tornado nopostījis mazāk nekā 30 sekundēs. Pēc tam apkārtne atgādinājusi katastrofu filmās redzēto. “Autostāvvietās izsvaidītas koku atliekas, apgāztas automašīnas, tas ir sirreāli. Tas ir kā filmās. Bet, kad redzat cilvēkus guļam zemē asinīs, rokām aptvertām galvām, tas ir sasodīti reāli,” intervijā  “New Zealand Herald” atzīmēja Krofords.

Kāds cits liecinieks raidsabiedrībai “Sky News” ziņoja, ka vētras laikā automašīnas saspiestas ar visiem cilvēkiem. Viens no izpostītā tirdzniecības centra darbiniekiem norādīja, ka tornado radītā postaža atgādinot bumbas sprādziena rezultātu. “Tas bija vienkārši neticami, es varēju redzēt dzelzs gabalus lidojam gaisā 100 metru augstumā,” viņš pavēstīja “Fairfax Media”.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Oklendas pilsētas dome ziņoja, ka izveidots avārijas centrs, lai regulētu palīdzības sniegšanu, bet policija tikmēr mudināja iedzīvotājus palikt iekštelpās. “Mēs aicinām cilvēkus atgriezties mājās, sazināties ar ģimenēm, ja nepieciešams. Atbrīvot ceļus avārijas dienestiem,” ziņoja policija. Meteorologs Pīters Krefts norādīja, ka tornado skāris pilsētu bez brīdinājuma un postījumi stiepjas vairāku kilometru garumā.

“Jaunzēlandē tornado parasti ir šāda izmēra, tie nav pielīdzināmi ASV vidējos rietumos novērojamajiem. Tādēļ, kaut gan tas ir traģisks un postošs notikums reģionam, ko tas skāra, plašākā skatījumā tas ir samērā mazs tornado,” intervijā “Radio New Zealand” skaidroja meteorologs.

Pēdējā laikā Jaunzēlandi skārusi virkne katastrofu, tostarp divas zemestrīces Kraistčērčā, no kurām pēdējā laupīja vairāk nekā 180 cilvēku dzīvības. Bet pērnā gada novembrī Jaunzēlandes Dienvidsalā notika sprādziens ogļraktuvēs. Bojā gāja 29 ogļrači. Oklendas priekšpilsētu Olbani tornado skāra arī 1991.gada maijā. Toreiz bojā gāja viens cilvēks.

Informācijas avoti: Kasjauns.lv, Vesti.ru, cbc.ca, Russia Today, heraldsun.com.au


Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: