Japānas valdība atzinusi radiācijas datu slēpšanu (Video)

Pēc 11. marta zemestrīces un cunami postījumu izraisītās avārijas “Fukušima -1” atomelektrostacijā (AES) Japānas valdība nav publiskojusi visus pieejamos datus un prognozes par radioaktīvo piesārņojumu, otrdien vēsta laikraksts “The Wall Street Journal”.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Japānas premjerministra Naoto Kana padomnieks Goši Hosono atzinis, ka vairāk nekā 5000 iespējamo scenāriju dati nav tikuši publicēti. Šīs ziņas iegūtas ar tā dēvētās informācijas sistēmas prognozēm par kaitīgo radioaktīvo atkritumu nonākšanu apkārtējā vidē (SPEEDI) palīdzību. Hosono norādīja, ka tik ļaunus pareģojumus izlemts nepubliskot, lai neizceltos panika.

Tā kā radiācijas līmenis bojātajos “Fukušima-1” energoblokos ir augsts, ir problēmas veikt to mērījumus, līdz ar to SPEEDI izmantošana sagādā visdažādākās prognozes, tajā skaitā visbīstamāko scenāriju, ka apkārtējā vidē nonāk kodoldegviela.

Zemestrīcē un cunami tika nopietni bojāta “Fukušima-1” AES reaktoru dzesēšanas sistēma, un šo bojājumu dēļ notika vairākas eksplozijas un avārijas, kas izraisīja arī radiācijas noplūdes. Kodolkrīze AES vēl arvien nav noregulēta.

Informācijas avoti: Delfi.lv, Первый канал, transport.nilu.no

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: