Zemestrīcē Jaunzēlandē 65 bojāgājušie (Video)

Šī lapa vairs nav pieejama.

 

Spēcīgajā zemestrīcē, kas otrdien satricinājusi Kraistčērču, Jaunzēlandes otro lielāko pilsētu, dzīvību zaudējuši vismaz 65 cilvēki, pavēstīja premjerministrs Džons Kejs, atzīstot, ka bojāgājušo skaits vēl var pieaugt.

Pilsētu satricinājusi spēcīga, 6,3 balles stipra zemestrīce – pazemes grūdienu rezultātā sabrukušas daudzas ēkas, zem drupām apraktas automašīnas, postījumos dzīvību zaudējuši daudzi cilvēki, vēstīja vietējās varasiestādes.

Zemestrīce notika pulksten 12.51 (1.51 pēc Latvijas laika), kad pilsētas ielas un iestādes bija pilnas ar cilvēkiem. Zemestrīces epicentrs atradās četru kilometru dziļumā apmēram piecus kilometrus no pilsētas.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Postošajā zemestrīcē Kraistčērčas pilsētā zem sabrukušo ēku drupām ir vismaz 200 cilvēki. Glābēji turpina cietušo meklējumus, viņu darbu apgrūtina daudzviet drupās izcēlušies ugunsgrēki, informē aģentūra “Reuters”.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Pilsētas mērs Bobs Pārkers žurnālistus informējis, ka glābšanas dienestiem palīgā ieradušies vairāki simti karavīru. Zem gruvešiem varētu atrasties līdz 200 cilvēku, pagaidām nav zināms cik no viņiem  palikuši dzīvi.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Kraistčērčas mērs Bobs Pārkers izsludināja ārkārtas stāvokli uz piecām dienām. “Mums ir ziņots par autobusiem, kas iesprostoti zem sagruvušām ēkām, un par autoparku ēkām, kas ir ievērojami izpostītas, sagruvušas vai daļēji sagruvušas. Dažās iekšpilsētas ielās cilvēki ir iesprostoti ēkās,” sacīja mērs.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Pilsētā ir traucēta elektroapgadē un arī telefonsakari. Pilsētas centra iedzīvotāji ir evakuēti, pārvietots arī vienas Kraistčērčas slimnīcas personāls un pacienti. Vairākas celtnes sabrukušas arī pilsētas centrā, daļēji izpostīta par pilsētas simbolu kļuvusī Kraistčērčas katedrāle. Kā vēsta mediji, dievnamam sabrucis tornis.

Šī ir otra zemestrīce Kraistčērčā pēdējo piecu mēnešu laikā un lielākā zemestrīce Jaunzēlandē upuru skaita ziņā kopš 7,8 ballu zemestrīces 1931.gadā, kurā gāja bojā 256 cilvēki.

Zemestrīces vietas karte: Christchurch Quake Map – uzspiežot lodziņā “Show day“: var izvēlēties pašus jaunākos datus.

Ziņu avots: Leta, Фактор Времени, TV New Zealand, Delfi.lv, BNS, Reuters, Первый канал

Komentēšana ir slēgta.